Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.007 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
Basha: Jemi para një sfide të madhe, na kërkohet
  • 2019-01-19

Basha: Jemi para një sfide të madhe, na kërkohet

Kryetari demokrat Lulzim Basha, në fjalën e mbajtur gjatë Këshillit Kombëtar të PD-së deklaroi se shqiptarëve u është vrarë shpresa për të ardhmen dhe kjo po i detyron që të lënë vendin. Më tej ai shtoi se sot një partie politike i kërkohet jo një zgjidhje e thjeshtë, por një

Balili: Kam kontribuar për LSI-në, më ofruan postin e drejtorit të Transporteve
  • 2019-01-17

Balili: Kam kontribuar për LSI-në, më ofruan postin e drejtorit të Transporteve

Klement Balili, personi më i kërkuar në Shqipëri, i cilësuar si Eskobari i Ballkanit ka folur ekskluzivisht për gazetarin e Report Tv, Artan Hoxha vetëm pak orë para arrestimit. Teksa pohon se është i pafajshëm dhe nuk ka asnjë provë që e implikon në trafikun e drogës Balili flet e

Në det për patrullim, kolegët e çojnë pajetë në spital policin e kufirit (EMRI)
  • 2019-01-13

Në det për patrullim, kolegët e çojnë pajetë në spital policin e kufirit (EMRI)

Një punonjës i skafit të Policisë Kufitare Sarandë, që patrullonte detin Jon, ka ndërruar jetë mëngjesin e sotshëm në rrethana të panjohura. Viktima Ilirjan Goga, kishte dalë në det për kontrollin e kufirit, por sipas shokëve të tij rreth orës 04:00 ai nuk ishte ndier mirë. Ende n

No Pic available
  • 2019-01-13

Shpërthimi në Paris, shkon në 4 numri i viktimave (Foto)

Numri i të vdekurve nga një shpërthim i dyshuar i gazit në qendër të Parisit është rritur, duke shkuar në katër pasi punonjësit e shpëtimit gjetën trupin e një gruaje nën rrënoja. Dy zjarrfikës dhe një turist spanjoll u vranë gjithashtu nga shpërthimi i së shtunës, që ndodhi n

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
  • 2019-01-12

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në si

Në Turqinë e Erdoganit shtohet numri i ateistëve
  • 2019-01-10

Në Turqinë e Erdoganit shtohet numri i ateistëve

“Në Turqi ekziston një lloj detyrimi fetar. E kjo po e pengon një numër gjithnjë e më të madh njerëzish. Aty pyesin: “A është ky islami i vërtetë?”. Kur shikon politikën që  ndjekin pushtetmbajtësit, ajo që po përjetojmë tani është feja islame e epokës dhe

No Pic available
  • 2019-01-05

Zjarri përfshin një ndërtesë në Poloni, vdesin 5 adoleshente

5 adoleshente kanë humbur jetën në Poloni, pasi një zjarr i madh shpërtheu, teksa ato po luanin lojën arratisja nga dhomat. Vajzat, të gjitha 15 vjeçe, po vizitonin një atraksionin turistik në qytetin e Koszalin për të festuar një ditëlindje. Zjarri i përmasave të mëdha nisi rreth

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama