Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.007 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
Ngricat në rrugë, mjeti del nga rruga dhe përmbyset
  • 2019-01-05

Ngricat në rrugë, mjeti del nga rruga dhe përmbyset

Ngricat dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në shumë akse të vendit. Në të gjithë territorin janë shënuar edhe aksidente rrugore për shkak të humbjes së kontrollit të mjetit. Një ngjarje e tillë është regjistruar edhe në Drenovë të Mallakastrës. Qytetarët kanë sjel

Përplasen dy trena në Danimarkë, 6 të vdekur e 8 të plagosur
  • 2019-01-02

Përplasen dy trena në Danimarkë, 6 të vdekur e 8 të plagosur

Të paktën 6 të vdekur dhe tetë të plagosur: është ky bilanci i një aksidenti të rëndë hekurudhor në Danimarkë. Një tren mallrash dhe një tren pasagjerësh, janë përplasur në një urë që lidh dy ishujt, raporton policia vendase. Shkaku i incidentit nuk është bërë akoma i qart

LETËR PUBLIKE LINDITA NIKOLLËS!
  • 2018-12-31

LETËR PUBLIKE LINDITA NIKOLLËS!

ARTAN FUGA E nderuar zonja Lindita Nikolla, e ndjeva për detyrë morale që me rastin e largimit tuaj nga posti i ministrit të arsimit, rinisë dhe sporteve tju drejtohem me një letër publike. Mund tju a kisha dërguar edhe në mënyrë personale, por gjykova se ndofta edhe publiku mund të kish

Si lindi konflikti mes Cukut dhe Jambellit
  • 2018-12-31

Si lindi konflikti mes Cukut dhe Jambellit

Bledar Jambelli nuk ishte një person i panjohur për drejtësinë shqiptare. Më herët ai ka qenë i akuzuar për një krim të trefishtë, ku vrau dy persona dhe plagosi një të tretë, ngjarje e ndodhur në vitin 2006 Pvarësisht akuzave, ai ka marrë pafajësi nga gjykata e Vlorës dhe Apeli,

No Pic available
  • 2018-12-31

Rrezikonte të vdiste nga i ftohti, shpëtohet turisti i humbur gjerman

Për më shumë se katër orë një shtetas gjerman ka qëndruar i zhdukur në Brezovicë. Siç mëson Express bëhet fjalë për një gjerman të quajtur Patrik i cili ka ardhur i vetëm në Kosovë dhe ka shpëtuar i gjallë vetëm falë mobilizimit dhe pajisjeve adekuate që kishte me vete. Dje r

No Pic available
  • 2018-12-31

Homazh për martirin Karavaxhion

Tek shfletoja një album me pikturat e fundit të Hasan Nallbanit, u ndala për një çast në një tablo me titullin «Homazh Karavaxhios» Një tablo që nuk është në tonet apo mënyrën e pikturimit të piktorit të madh italian, por që në origjinalitetin e Nallbanit, na dëshmonte jo vetëm

Tursitët shohin tmerr me sy, 4 të vdekur nga rrëzimi i helikopterit (Video)
  • 2018-12-30

Tursitët shohin tmerr me sy, 4 të vdekur nga rrëzimi i helikopterit (Video)

Një helikopter shpëtimi është rrëzuar në Emiratet e Bashkuara Arabe (UAE) dhe të vdekur kanë mbetur 4 anëtarët e ekuipazhit. Avioni doli jashtë kontrollit dhe u rrotullua disa herë në ajër përpara se të përplasej në një pjesë të malit Jebel Jais, që është shtëpia e zipline-i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama