Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.006 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
No Pic available
  • 2018-12-28

BE NË BALLKAN, EDHE NJË VIT I HUMBUR?

Para 15 vitesh 6 vende të Ballkanit morën me “premtimin e Selanikut” edhe perspektivën për një anëtarësim pa vonesa në BE. Por viti që po mbaron solli një sërë pengesash në këtë drejtim. Samiti i Ballkanit Perëndimor, Londër korrik 2018 Viti 2018 për Shqipërinë, Koso

No Pic available
  • 2018-12-26

Emigrantët e paligjshëm, vdes një tjetër 8-vjeçar i arrestuar në SHBA

Një djalë tetë vjeçar nga Guatemala ka vdekur në paraburgimin e qeverisë amerikane, thonë autoritetet e emigracionit. Djali vdiq pak pas mesnatës në ditën e Krishtlindjeve, thanë Doganat e SHBA dhe Mbrojtja Kufitare. Në një deklaratë, agjencia tha se tetëvjeçari kishte shfaqur të h

Zjarr i madh në Laç, shkrumbohet tregu industrial i qytetit
  • 2018-12-24

Zjarr i madh në Laç, shkrumbohet tregu industrial i qytetit

Tregu industrial i Laçit është përfshirë nga një zjarr masiv rreth orës 06:00. Mësohet se shkaku ka qenë zjarri në një lokal afër tregut të qytetit i cili më pas ka përfshirë edhe tregun industrial duke e përpirë nga flakët në pak minuta. Nga zjarri masiv nuk ka persona të lën

Pse gërhasim natën? Ja gjithçka që duhet të dimë (këshilla për ta ndalur)
  • 2018-12-22

Pse gërhasim natën? Ja gjithçka që duhet të dimë (këshilla për ta ndalur)

Gërhitja është një çrregullim i përhapur që jo vetëm mund të jetë vërtet i padurueshëm për partnerin, me të cilin ndahet krevati dhe komprometon marrëdhënien e çiftit, por gjithashtu mund të çojë në pasoja serioze për shëndetin dhe të lërë një ndjesi lodhjeje kur zgjohemi.

Digjet gjatë natës një makinë në Gjirokastër
  • 2018-12-19

Digjet gjatë natës një makinë në Gjirokastër

Një automjet është djegur gjatë natës në Gjirokastër. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në lagjen “Meçitë”. Makina me targa AA650RV, në pronësi të D. Xhelili është përfshirë nga flakët duke u shkrumbuar plotësisht pavarësisht ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse. N

Itali, 56-vjeçari shqiptar humb jetën në vendin e punës
  • 2018-12-18

Itali, 56-vjeçari shqiptar humb jetën në vendin e punës

Një 56-vjeçar me kombësi shqiptare ka humbur jetën gjatë kohës që punonte në zonën e Treviglios, në shtetin italian. Dyshohet se shkaku i vdekjes së shqiptarit të jetë një infarkt. Ai që e gjeti shqiptarin të shtrirë për tokë dhe pa jetë, ishte një koleg, i cili ka alarmuar menj

Trafikantë ditën dhe skifterë në kohën e lirë, goditet 4-shja shqiptare
  • 2018-12-16

Trafikantë ditën dhe skifterë në kohën e lirë, goditet 4-shja shqiptare

Ata mund të quhen gjithçka bërës. Nga tregtarë kokaine, në skifterë të natës e deri tek sherrxhinj që skanë nguruar të shkrepin armën brenda një klubi nate për aryse xhelozie. Po flasim për një katërshe jo superheronjësh por banditësh të mirëfillitë shqiptarë, që kanë trazu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama