Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.007 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
Kush është sekreti për të qenë i lumtur nën një çati?
  • 2018-12-13

Kush është sekreti për të qenë i lumtur nën një çati?

Sipas një studimi, 44% e italianëve zihen për rrëmujën në shtëpi, por me dialog (dhe shumë durim!) çdo gjë zgjidhet Shtëpia ka qenë gjithmonë një nga pasuritë më të çmuara për italianët, por për këtë arsye e famshmja dy zemra dhe një kasolle nuk është e mjaftueshme për të

Më të dobët për 10 ditë, dieta detox me 10 lëvizje
  • 2018-12-12

Më të dobët për 10 ditë, dieta detox me 10 lëvizje

Dieta detox në 10 ditë Një rrugë për të detoksifikuar dhe tjetërsuar organizmin tuaj, duke humbur deri në 5 kg në vetëm 10 ditë. Ky është programi i krijuar nga nutricionisti Mark Hyman, drejtor i Qendrës Klinike Cleveland për Mjekësi Funksionale, i njohur në Shtetet e Bashkuara kry

E frikshme, 1.7 milionë shqiptarë duan të largohen nga vendi
  • 2018-12-12

E frikshme, 1.7 milionë shqiptarë duan të largohen nga vendi

Kompania e mirënjohur e sondazheve Gallup deklaroi se 60% e shqiptarëve do të braktisnin përfundimisht Shqipërinë nëse do të kishin mundësi. Sipas Gallup, kjo e bën Shqipërinë vendin e katërt në botë me prirjen më të lartë për emigracion. Më keq renditen vetëm dy republika afrik

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË
  • 2018-12-05

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË

Nga Enver BYTYÇI I pari i Kosovës, Hashim Thaçi, thirri në ndihmë Johannes Hahn përmes Mogherinit, me qëllim që ta mposhtë kundërshtarin dhe rivalin e tij, kryeministrin Haradinaj. Hahn nisi rrugëtimin e tij fillimisht direkt në Prishtinë e më pas u kthye pak nga rruga për të takuar

Ngërçi i kreditimit, ekspertët: Shkak, kërkesa e pakët e biznesit
  • 2018-11-30

Ngërçi i kreditimit, ekspertët: Shkak, kërkesa e pakët e biznesit

Edhe pse ekonomia është rritur me mbi 4% këtë vit, tregu financiar nuk ka shfaqur të njëjtin entuziazëm. Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se kredia për ekonominë ka rënë me 160 milionë euro në terma vjetorë, duke dëshmuar se ekonomia ka një ngërç. Spiro Brumbu

Sheqeri, doza ditore që nuk duhet tejkaluar
  • 2018-11-27

Sheqeri, doza ditore që nuk duhet tejkaluar

Ti rezistosh sheqerit do të ishte me të vërtetë keq, por meqë duket përgjegjës për ndonjë sëmundje, është më mirë të dini më shumë rreth tij. Studimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (ËHO), të Agjencisë Ndërkombëtare për Hulumtimin e Kancerit (Airc) dhe rishikimet

Dhuna në protestë, Vasili: U provokua nga fjalori i Ramës
  • 2018-11-23

Dhuna në protestë, Vasili: U provokua nga fjalori i Ramës

Kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili bën fajtor kryeministrin Rama për degradimin e protestës së një dite më parë në përplasje fizike mes tyre banorëve të zonës së Astirit dhe policisë. Në vijim edhe të situatave shumë të rënda që kryeqyteti ka provuar dje për shkak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama