Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!

Partia Demokratike reagon ashpër pas vendimit të Gjykatës së Apelit për ti hequr burgimin e përjetshëm Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e 4 policëve. Partia Demokratike në reagimin e saj dhënë sot në një njoftim për mediat, shkruan se “3 ditë me vonesë, të shtrënguar nga

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit
  • 2019-02-05

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit

Edi Rama vendosi në mbledhjen e fund-dhjetorit të Asamblesë së PS-së të aplikonte një operacion Fshesa duke shkarkuar 7 nga benjaminët e tij, të cilëve u kishte besuar portofolet më të rëndësishme ministrore për më shumë se 5 vite. Mes tyre emri më i kompromentuar ishte ai i Damian

Kryesia e PS, Rama shfryu ndaj FRESSH! A ndryshon qeveria më 29 dhjetor?
  • 2018-12-24

Kryesia e PS, Rama shfryu ndaj FRESSH! A ndryshon qeveria më 29 dhjetor?

Të shumtë ishin ata që prisnin ndryshime në qeverinë Rama2, por rezultati pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, që u zhvillua sot në Tiranë nuk rezervoi surpriza. Aty u vendos që ditën e premte më 28 dhjetor, të zhvillohet mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të PS-së

Gjonaj: Shkelën ligjin, shkarkime masive në Inspektoratin e Mjedisit
  • 2018-11-01

Gjonaj: Shkelën ligjin, shkarkime masive në Inspektoratin e Mjedisit

Task Forca Antikorrupsion edhe gjatë kësaj jave ka qenë në aktivitet të plotë, me kontrolle dhe inspektime në një sërë institucionesh të administratës publike, të cilat ofrojnë shërbime për qytetarët. Këto kontrolle janë organizuar mbi bazën e denoncimeve apo informacioneve që q

Drejtorë legena, Rama shkarkon 11 kryetarë degësh të PS
  • 2018-10-24

Drejtorë legena, Rama shkarkon 11 kryetarë degësh të PS

Kemi ca drejtorë legena që po na nxijnë fytyrën me korrupsion e keqmenaxhim. Kjo ishte fjalia më e ashpër e kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e Grupit parlamentar të PS ditën e djeshme, para se ai ti kërkonte të vetëve një analizë të mirëfilltë të aktivitetit të nëpunësve në

Drejtorë legena, Rama mbledh kryesinë e PS, shkarkon 11 kryetarë degësh
  • 2018-10-23

Drejtorë legena, Rama mbledh kryesinë e PS, shkarkon 11 kryetarë degësh

Kemi ca drejtorë legena që po na nxijnë fytyrën me korrupsion e keqmenaxhim. Kjo ishte fjalia më e ashpër e kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e Grupit parlamentar të PS ditën e djeshme, para se ai ti kërkonte të vetëve një analizë të mirëfilltë të aktivitetit të nëpunësve në

Task-forca antikorrupsion 24 masa disiplinore, 9 prej tyre shkarkime nga puna
  • 2018-10-17

Task-forca antikorrupsion 24 masa disiplinore, 9 prej tyre shkarkime nga puna

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në daljen e rradhës mbi rezultatet e luftës kundër korrupsion njoftoi se task-forca antikorrupsion në raportet përfundimtare ka rekomanduar 24 masa disiplinore për punonjësit e këtyre institucioneve prej të cilave 9 prej tyre janë shkarkime nga pun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama