Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
Moti i keq, OSHEE: 12 fidra pa energji elektrike;  ja zonat problematike
  • 2016-11-10

Moti i keq, OSHEE: 12 fidra pa energji elektrike;  ja zonat problematike

Si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin prej tre ditësh, vazhdojnë që disa zona të vuajnë mungesën e energjisë. OSHEE njofton se në burimet e furnizimit me energji elektrike që janë nënstacionet 110/35/20/10/6kV dhe linjat TL 35kV nuk ka asnjë defekt. Në orët e para të m

Përgjysmohen shkarkimet nga Vau Dejës, kaskada e Drinit nën kontroll
  • 2016-11-10

Përgjysmohen shkarkimet nga Vau Dejës, kaskada e Drinit nën kontroll

Rikthehet në normalitet furnizimi me energji elektrike pas ndërprerjeve të shumta për shkak të motit të keq. Ministria e Energjisë dhe Industrisë bën me dije se aktualisht probleme paraqiten vetëm në 5 fidera në të cilët po punohet. Po sipas Ministrisë, është përgjysmuar sasia e sh

No Pic available
  • 2016-11-09

Rriten kapacitetet në kaskada, KESH nis procedurat për shitjen e tepëricave

Situata paraqitet nën kontroll dhe prurjet aktuale po shfrytëzohen maksimalist për prodhim energjie përmes shfrytëzimit maksimal të kapaciteteve gjeneruese. KESH ka inicuar dy procedura për shitjen në tregun e parregulluar të tepricave të energjisë së prodhuar nga prurjet e mëdha. Gjith

Veliaj inspekton ndërhyrjet në Urën e Shkozës, për shmangien e pasojave nga reshjet
  • 2016-11-08

Veliaj inspekton ndërhyrjet në Urën e Shkozës, për shmangien e pasojave nga reshjet

  Rreth 1800 punonjës të Bashkisë së Tiranës po punojnë në të gjitha rrugët e kryeqytetit për shmangien e pasojave nga reshjet e dendura të shiut që përfshinë vendin gjatë paradites dhe mbajtjen nën kontroll të situatës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspekt

No Pic available
  • 2016-11-08

Veliaj: Shmangni qarkullimin, mbeturinat bllokojnë kanalizimet

Rreth 1800 punonjës të Bashkisë së Tiranës po punojnë në të gjitha rrugët e kryeqytetit për shmangien e pasojave nga reshjet e dendura të shiut që përfshinë vendin gjatë paradites dhe mbajtjen nën kontroll të situatës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspektoi sot

Veliaj në Urën e Shkozës, për shmangien e pasojave nga reshjet
  • 2016-11-08

Veliaj në Urën e Shkozës, për shmangien e pasojave nga reshjet

Rreth 1800 punonjës të Bashkisë së Tiranës po punojnë në të gjitha rrugët e kryeqytetit për shmangien e pasojave nga reshjet e dendura të shiut që përfshinë vendin gjatë paradites dhe mbajtjen nën kontroll të situatës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspektoi sot

No Pic available
  • 2016-11-05

Shkarkimi i gjyqtarit Boçi, debati në KLD: Smund të fshihemi nën tavolinë

KLD zbardh procesverbalin e plotë të mbledhjes së KLD-së për shkarkimin e kryetarit të gjykatës së Gjirokastrës Guximtar Boçi një ditë pas publikimit të audio skandalit të publikuar në emisioni “Stop” ku gjyqtari kërkon favore seksuale. Mbledhja e 28 tetorit 2016 u drejtu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama