Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
Akuzat e Berishës, Gjiknuri: ETF nuk ka të drejta menaxhimi në Drin
  • 2016-09-23

Akuzat e Berishës, Gjiknuri: ETF nuk ka të drejta menaxhimi në Drin

Pas deklaratës së ish-kryeministri Sali Berisha, së një mega-aferë korruptive shqiptaro-serbe po ngrihet  në  kaskadën e Drinit, ka reaguar edhe ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri. Sipas Gjiknurit, humbja e zgjedhjeve të pjesshme lokale nga Partia Demokratike në Dibër e ka lënë m

No Pic available
  • 2016-09-11

Protesta në Turqi kundër shkarkimit të 28 zyrtarëve nga detyra

Një valë protestash kanë shpërthyer në Turqi, pas shkarkimit nga detyra të 28 zyrtarëve, nga bashkitë e qyteteve kryesisht kurde. Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe bomba me ujë për të shpërndarë turmat, ndërkohë që edhe ka arrestuar disa prej protestuesve. Këto shkarkime vijn

Autobusi teknologjik që kalon mbi makinat në Kinë
  • 2016-08-04

Autobusi teknologjik që kalon mbi makinat në Kinë

Ky është modeli i quajtur Transit Explore Bus (shkurt TEB), një autobus elektrik gjigand, i lartësuar mbi mjetet e tjera, i gjerë sa dy korsi të një rruge normale qyteti Përpara gjashtë vitesh kjo ishte një ide mjaft e guximshme e një inxhinieri kinez, Song Youzhou. Gjashtë javë më par

Parlamenti ne Shkup miraton ligjet e marreveshjes politike
  • 2016-07-29

Parlamenti ne Shkup miraton ligjet e marreveshjes politike

Transmetuar me 29072016 - 0515 Deputetet ne Shkup kane miratuar ndryshimet dhe plotesimet e ligjeve te per te cilat eshte arritur marreveshja nga ana e perfaqesuesve te kater partive kryesore politike nenshkruese te Marreveshjes se P

Qeveria Rama, sezon grabitjesh bankash
  • 2016-07-11

Qeveria Rama, sezon grabitjesh bankash

Pas grabitjes spektakolare të miliona eurove në aeroportin e Rinasit një tjetër grabitje ka ndodhur mesditën e djeshme në qytetin e Vlorës. Ky sezon grabitjesh tregon se shteti ka rënë. Me ardhjen e Tahirit ne krye dhe futjen e militantëve në Policinë e Shtetit, pasojat janë katas

Shkarkime selektive për zyrtarët e akuzuar të Ministrisë së Shëndetësisë
  • 2016-07-09

Shkarkime selektive për zyrtarët e akuzuar të Ministrisë së Shëndetësisë

Në mungesë të një përgjigjeje zyrtare Ministria e Shëndetësisë, por edhe menaxhmenti i Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës po arsyetohen se nuk kanë mundur të shkarkojnë edhe zyrtarët të tjerë ndaj të cilëve rëndojnë aktakuza. Ministri Imet Rrahmani tha se sapo t

Dyshja Rama-Tahiri: Ka krime e vjedhje, po smbajmë përgjegjësi
  • 2016-07-06

Dyshja Rama-Tahiri: Ka krime e vjedhje, po smbajmë përgjegjësi

Numri i krimeve dhe i grabitjeve të profilit më të lartë rritet çdo ditë, por Edi Rama dhe Saimir Tahiri, në unison shtrëngojnë radhët, duke deklaruar se s'mbajnë përgjegjësi për ç'bëhet në Shqipëri. Ministri i Brendshëm thotë se s'i takon atij të mbrojë kufijtë e vendit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama