Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
Shkarkohen tre inspektore te SHKB
  • 2016-05-23

Shkarkohen tre inspektore te SHKB

brbrPas skandalit te lirimit nga burgu i Shen Kollit ne Lezhe te Shaip Zukajt i denuar me 20 vite burg per vrasje u shkarkuan nga detyre edhe tre inspektore e SHKB-se Ata nuk informuan institucionet perkatese ne kohe Ndaj Petrit Hysajt Leart Tices dhe Marsida Meqemeja Prokuroria e Lezhes ka nisur h

Tahiri, dush të ftohtë shefave të Policisë, paralajmëron shkarkime
  • 2016-05-06

Tahiri, dush të ftohtë shefave të Policisë, paralajmëron shkarkime

Situata e kriminalitetit në vend ka bërë që ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të mbledhë në një takim urgjent drejtuesit dhe shefat e Policisë. Tonet e ministrit kanë qenë mjaft të ashpra, madje ai ka paralajmëruar edhe shkarkime në nivele të larta drejtuese. Tahiri dje gjat

Veliaj: Karta e Studentit brenda vitit, rrisim investimet për rininë
  • 2016-05-02

Veliaj: Karta e Studentit brenda vitit, rrisim investimet për rininë

Një nga kërkesat e vazhdueshme të të gjithë studentëve për t'u pajisur me Kartën e Studentit do të marrë zgjidhje brenda këtij viti. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u shpreh i vendosur që ta mbajë këtë premtim duke u mundësuar studentëve instrumentin që do t'i ofr

Veliaj: Karta e studentit brenda vitit, rrisim investimet për rininë
  • 2016-05-02

Veliaj: Karta e studentit brenda vitit, rrisim investimet për rininë

Një nga kërkesat e vazhdueshme të të gjithë studentëve për tu pajisur me kartën e studentit do të marrë zgjidhje brenda këtij viti. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u shpreh i vendosur që ta mbajë këtë premtim duke u mundësuar studentëve instrumentin që do ti ofroj

PD denoncon shkarkimin masiv të mësuesve
  • 2016-04-25

PD denoncon shkarkimin masiv të mësuesve

Lushnjë, Murrizi: Dokumentet i kam referuar të gjitha në prokurori Në Lushnjë ka shkarkime masive të mësuesve. Sipas PD-së lokale, arrestimi dhe dënimi i drejtoreshës së Arsimit në Lushnjë, Luiza Tabaku, nuk ka shërbyer për të ndryshuar gjendjen në këtë drejtori. Praktika e shkark

Ida, një vrasje që shpërthen vetminë e gruas në hall
  • 2016-04-10

Ida, një vrasje që shpërthen vetminë e gruas në hall

PREÇ ZOGAJ Ka vrasje e vrasje, por kjo e gruas njëzetenëntëvjeçare, Ida Dervishi, nënë e dy fëmijëve të vegjël, të bën të mbash frymën, të tregon me gisht ngado që të sillesh. Ndryshe nga disa gra që pengohen nga frika apo nga disa skrupuj pa sens për të denoncuar dhunën e bur

Pushimet e padrejta nga puna, 3.1 miliardë lekë fatura për 2015
  • 2016-03-22

Pushimet e padrejta nga puna, 3.1 miliardë lekë fatura për 2015

Buxheti i shtetit shleu gjatë vitit të kaluar mbi 4 mijë fatura detyrimesh të krijuara nga vendimet e gjykatave, të cilat shpallën si të paligjshme pushimet nga puna të një numri të lartë punonjësish të të gjitha niveleve të administratës publike. Të dhënat e thesarit të shtetit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama