Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
Task Forca, Gjonaj: 5 zyrtarë të shkarkuar për shpërdorim detyre
  • 2018-10-10

Task Forca, Gjonaj: 5 zyrtarë të shkarkuar për shpërdorim detyre

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka njoftuar shkarkimin e pesë zyrtarëve nga detyra. Gjonaj bëri me dije se bëhet fjalë për tre përgjegjës sektori dhe dy specialistë nga Durrësi. Gjithashtu përveç 5 shkarkimeve nga detyra, Taks Forca ka rekomanduar 26 masa disiplinore. Task-Forca

No Pic available
  • 2018-07-20

Raketat hipersonike, Rusia ka frikë nga spiunët e Perëndimit

Shërbimi Federal i Sigurisë i Rusisë (FSB) ka bastisur një strukturë kërkimore hapësinore pas një zbulimi të dyshuar të sekreteve të raketave hipersonike nga spiunët perëndimorë. Agjencia shtetërore e hapësirës Roskosmos tha se stafi i sigurisë bashkëpunonte me zyrtarët e FSB-së

Vettingu me dy fytyra, PD: Arta Marku kamikaze e Ramës, duhej shkarkuar
  • 2018-07-03

Vettingu me dy fytyra, PD: Arta Marku kamikaze e Ramës, duhej shkarkuar

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku iu nënshtrua sot vettingut, në një seancë dëgjimore ku ajo u kritikua nga përfaqësuesi i ONM për mungesën në sallë dhe vendimet për shkarkime dhe emërime që ka bërë prej momentit kur mori detyrën. Por pavarësisht kritikave, Marku pritet të rik

Ndotja nga automjetet. Hilja e automjeteve të vjetra, katalizator me qira
  • 2018-06-26

Ndotja nga automjetet. Hilja e automjeteve të vjetra, katalizator me qira

Një nga shkaqet e ndotjes së ajrit në Tiranë janë shkarkimet nga automjetet. Makina të vjetra që qarkullojnë në të gjitha rrugët e vendit janë të shumta. Në një vëzhgim disaditor, ne verifikuam disa nga mjetet që shkarkojnë tymra në nivele të larta. Ne verifikuam që shumica prej

No Pic available
  • 2018-06-01

Banorët e Kamzës: Po na helmojnë me alumin

Banorët e Kamzës kanë protestuar disa herë për ndotjen e lartë që shkakton fabrika pranë shtëpive të tyre. Jemi për çdo natë në rrugë, duke na mbytur me zhurmë. Zhurmë dhe helme. Nuk mund të rrish dot këtu. Pronari që ka Everest ka edhe këtë fabrikën. Andej bën aluminin, kë

Ndotja nga thertoret, banorët e Valiasit: Rrezikohemi nga sëmundjet
  • 2018-05-26

Ndotja nga thertoret, banorët e Valiasit: Rrezikohemi nga sëmundjet

300 familje të Valiasit të Vjetër kanë denoncuar në Fiks Fare shqetësimin e tyre ,pasi në kanalin e hapur të ujërave të zeza që kalon në mes të zonës, derdhen ujërat e një kanali tjetër që shkarkon mbetjet e një thertoreje moderne 700 m larg zonës. Sipas banorëve në thertoren

Nuk arritën objektivat, Rama shkarkon 2 drejtorë rajonalë të punësimit
  • 2018-04-30

Nuk arritën objektivat, Rama shkarkon 2 drejtorë rajonalë të punësimit

Objektivin që deri më 31 dhjetor 2018 të realizojë 25 mijë punësime, Kryeministri Edi Rama e bëri me dije gjatë Asamblesë së PS ditën e shtunë, prej nga premtoi se do të ketë shkarkime për këdo nga zyrtarët lokalë e qendrorë që nuk punojnë drejt këtij objektivi. Dhe kështu ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama