Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
No Pic available
  • 2017-09-20

Tre muaj pa rroga, fushata elektorale penalizon punonjësit bashkiakë

Kolapsi i krijuar për shkak të një ligji që nuk lejon punësime dhe shkarkime gjatë fushatës elektorale, ka krijuar një kolaps të vërtetë me pagat në bashkinë e Lezhës dhe njësitë administrative në varësi të saj. Kështu, një pjesë e nëpunësve nuk kanë marrë rrogat prej tre m

No Pic available
  • 2017-09-09

Emërimet në administratë, tre gratë që do ti monitorojnë

Kreu i qeverisë Rama ka zgjedhur personat të cilët do të merren me monitorimin e emërimeve në administratë. Rama ka zgjedhur deputetet Evis Kushi, Blerina Gjylameti dhe Vilma Bello. Personat e zgjedhur nuk kanë kompetenca të kërkojë emërime apo shkarkime të punonjësve të administratë

No Pic available
  • 2017-09-06

Debati për kryeprokurorin e ri, përplas LSDM-në dhe VMRO-DPMNE-në

Debati për konkurs për emërimin e kryeprokurorit të ri po zhvillohet me modelin e njëjtë sikur për shkarkimin e Marko Zvrlevskit. Vmro Dpmne insiston se në këtë periudhë nuk ka mundësi as për shkarkime e as për emërime dhe kërkon që pika e konkursit për kryeprokuror të hiqet nga r

No Pic available
  • 2017-08-21

Si do të mbyllet Gushti? Ja parashikimi i motit

Muaji Gusht duket se do të mbyllet pa ndryshime të theksuara meteorologjike, ndonëse temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë.  Sipas ekspertëve të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit e Mjedisit, reshje shiu do të ketë në disa zona të vendit, ndërkohë që në z

No Pic available
  • 2017-08-09

Dritan Demiraj mund të mbetet sërish ministër në qeverinë Rama 2

Shumëkënd e ka habitur heshtja e opozitës gjatë këtyre ditëve, veçanërisht pas fakteve të rënda për përfshirjen e zyrtarëve të lartë të policisë dhe të ndonjë politikani në trafikun tronditës të drogës. Duket sikur PD zyrtare është e interesuar të mos e politizojë një bet

Pogradec, shkarkohen çdo mëngjes ujëra të ndotura në liqen
  • 2017-07-31

Pogradec, shkarkohen çdo mëngjes ujëra të ndotura në liqen

Çdo ditë rreth orës 08.30 të mëngjesit pompat e hidrovorit në zonën e Tushemishtit shkarkojnë sasi të mëdha uji të ndotur. Era e rëndë e ujërave të zeza është shumë e fortë në gjithë zonën ndërsa brenda pak minutave ujërat me ngjyrë të errët përhapen në gjithë zonën e

Rama paralajmëron shkarkime: Inspektim zyrave të shtetit, tepsia shkon për skrap
  • 2017-07-01

Rama paralajmëron shkarkime: Inspektim zyrave të shtetit, tepsia shkon për skrap

Kryeministri Edi Rama, parmes një statusi të publikuar në faqen e vet në Facebook, paralajmëron riformatimin e plotë të administratës, për të çuar siç thotë, tepsinë e pushtetit për skrap. Rama bën me dije se gjatë gjithë muajit korrik do të zhvillohet një tur dëgjesash në çdo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama