Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
No Pic available
  • 2017-06-28

Dhëndri i Berishës: PD mori rezultat zhgënjyes, fushata pati gabime të rënda

Dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha, Jamarbër Malltezi, një nga zyrtarët e lartë në PD ka sqaruar për median pozicionin e tij në lidhje me grupimin brenda partisë që kërkon dorëheqjen e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD-së. Sipas tij kërkesat për dorëheqjen e parevokueshme të Ba

No Pic available
  • 2017-06-18

Taskë Forca me sytë katër, Mandija: Askush nuk shkarkohet nga flamujt

Brenda dy javësh nga emërimi i ministrave teknikë, në administratën e lartë shtetërore është shënuar një numër i lartë shkarkimesh. Por zv/kryeministrja Ledina Mandija në një intervistë të dhënë për Ora News, sqaron se nuk janë flamujt, bluzat, fotot apo simbolet e partive polit

No Pic available
  • 2017-06-13

Ministri i Drejtësisë firmos shkarkimin e dy drejtorëve, emëron 12 të tjerë në burgje e hipoteka

Të tjera shkarkime në administratë. Ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi, ka shkarkuar sot nga detyra Drejtorin e burgut Vlorë Bashkim Habilaj, si dhe Drejtorin e IEVP Fushë-Krujë z. Albert Malaj, me motivacionin e braktisjes së detyrës dhe keqmenaxhimit të institucionit. Po kështu janë

No Pic available
  • 2017-06-07

Basha paralajmëron të tjera shkarkime: Në 18 maj Rama kapitulloi

Nga qyteti i Mallakastrës, kryetari i PD Lulzim Basha paralajmëroi të tjera shkarkime në administratë për këdo që prek votën e lirë dhe shandazhon qytetarët. Duke u ndalur në marrëveshjen politike me Ramën, kryeopozitari Basha tha se në 18 maj Republika e Vjetër nënshkroi aktin e ka

Droga në kamion me kastraveca, nga Durrësi do të ikte në Itali
  • 2017-06-07

Droga në kamion me kastraveca, nga Durrësi do të ikte në Itali

Plot 705 kg drogë është fshehur mes ngarkesës me kastraveca në kamionin me destinacion Italinë. Kamioni u ndalua në portin e Durrësit mbrëmjen e 6 qershorit 2017.  “Gjatë kontrollit të ushtruar në Pikën e Kalimit Kufitar Durrës, në mjetin kamion tip Daf, me drejtues një sh

No Pic available
  • 2017-06-06

Rama: Jap dorëheqjen nga politika nëse PS nuk del forcë e parë

Nëse Partia Socialiste nuk del forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, Edi Rama do të tërhiqet nga politika. Këtë e ka shprehur vetë kreu i PS nga Berati, në një intervistë për Top Story. Nëse LSI del forcë e parë unë tërhiqem, nuk do jem më në politikë. Fatet e vendit i mbete

No Pic available
  • 2017-06-06

Furtunënë administratë, nga 21 të shkarkuar, 13 janë nga LSI

Vetëm 5 ditë nga ngritja e task-forcës për monitorimin e sjelljes së administratës në fushatë, numërohen 21 shkarkime nga detyra. Rezulton se 13 prej të liruarve nga detyra, të jenë nga Drejtoritë që i përkasin LSI-së. Krahas shkarkimit depozitohen edhe kallëzime ne Prokurori 

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama