Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
No Pic available
  • 2017-05-22

AI kritikon Turqinë për shkarkimet arbitrare në sektorin publik

Organizata për të drejtat e njeriut Amnesty International akuzoi Turqinë për shkarkime arbitrare të punonjësve në sektorin publik. “Mbi 100.000 njerëz nga sektori publik, përfshirë anëtarë të gjyqësorit dhe ushtrisë, janë shkarkuar që nga përpjekja për rrëzimin e president

Vazhdon vala e ndryshimeve në polici
  • 2017-05-08

Vazhdon vala e ndryshimeve në polici

Ndryshimet në postet drejtuese të policisë vazhdojnë ende. Sot janë bërë të ditura ë tjera shkarkime dhe emërime. Më konkretisht Arsen Sinomati, i cili deri tani ka mbajtur postin e shefit të Komisariatit nr 2, emërohet zv/Drejtor i Policisë së Tiranës. Ai zëvendëson në këtë pos

No Pic available
  • 2017-04-26

Çipa flet pas shkarkimit: Herë do promovohemi, herë do ulemi në detyrë

Afro dy muaj nga emërimi i Fatmir Xhafajt në krye të Ministrisë së Brendshme, furtunë shkarkimesh po ndodhin në rradhët e Policisë së Shtetit. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako është shkarkuar nga detyra Drejtori i Policisë për Sektorin e

No Pic available
  • 2017-04-26

Zbardhet draft-marrëveshja/ Ja çfarë propozojnë ndërkombëtarët për zgjidhjen e krizës

Dy zyrtarët e BE-së David McAllister dhe Knut Fleckenstein kanë paraqitur një draft-marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri. Sipas draftit të OSBE-BE-SHBA, janë propozuar 3 pika kryesore: 1-Të ndryshohet Kodi Zgjedhor dhe kreu i KQZ ti jepet opozitës 2-Të ketë shkarkim

No Pic available
  • 2017-04-09

Ish-depoja me kanabis në Përmet, përjashtime e shkarkime policësh

Zbulimi i ish-depos me 11.6 ton kanabis në fshatin Pagri të Përmetit u ka kushtuar detyrën disa punonjësve të policisë në Përmet dhe Gjirokastër. Policia e Shtetit në bashkëpunimin me prokurorinë kanë shkarkuar 2 komisarë, përjashtuar një inspektor, ndërsa ka nisur procedimi disipl

No Pic available
  • 2017-04-09

Depoja me kanabis në Përmet, përjashtime e shkarkime policësh

Zbulimi i depos me 11.6 ton kanabis në fshatin Pagri të Përmetit u ka kushtuar detyrën disa punonjësve të policisë në Përmet dhe Gjirokastër. Policia e Shtetit në bashkëpunimin me prokurorinë kanë shkarkuar 2 komisarë, përjashtuar një inspektor, ndërsa ka nisur procedimi disiplinor

No Pic available
  • 2017-03-20

Vdes pronari i firmës, banorët e pallatit përfundojnë punimet vetë

Emisioni investigative BOOM në RTV Ora News ka trajtuar një problem shqetësues të banorëve të pllateve Hawai në Durrës. Ky bllok pallatesh është ndërtuar në vitin 2000 nga firma Hawai, por pronari i firmës ndërroi jetë. Pas këtij momenti firma shpalli falimentin dhe pas banorët fill

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama