Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkime

Meta: total 1000 / total_found 1237 / time 0.000 / keyword[0] shkarkime / docs[0] 1237 / hits[0] 1499 /
No Pic available
  • 2017-03-14

Top Channel: Rama donte të shkarkonte edhe Lindita Nikollën me Ditmir Bushatin

Dy ministra të tjerë mund të ishin shkarkuar, sipas asaj që raporton Top Channel. Kryeministri Edi Rama ka lënë të kuptohet se do të ketë shkarkime të tjera, por pa përmendur emra në mbledhjen e sotme të kryesisë. Këto dy emra janë Lindita Nikolla dhe Ditmir Bushati, sipas Top Channe

Plani i Ramës për shkarkime të tjera: Pse nuk ikën Bushati e Nikolla
  • 2017-03-13

Plani i Ramës për shkarkime të tjera: Pse nuk ikën Bushati e Nikolla

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste zgjati aq sa i duhej kryeministrit Edi Rama për të shpjeguar arsyet e ndryshimeve në qeveri, vlerësimin për të larguarit dhe emrat e rinj që do të hyjnë në kabinetin e tij në fundin e mandatit të parë. Top Channel mësoi se në mbledhjen e k

Ilir Meta-shkresë kryetarëve: Kontrolloni qeverinë
  • 2017-03-11

Ilir Meta-shkresë kryetarëve: Kontrolloni qeverinë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ju kërkon Komisioneve Parlamentare që të monitorojnë qeverinë sipas një kalendari kontrolli dhe monitorimi për çdo fushë përgjegjësie. Meta ju ka dërguar të gjithë kryetarëve të komisioneve parlamentare dhe organeve të tjera të Kuvendit, ku ju lë

No Pic available
  • 2017-01-25

Si ta lëvizim elektricitetin statik

Kur prekim një person, ndonjëherë na ndodh që të marrim një goditje. Ka njerëz që janë më të ndjeshëm se të tjerët ndaj këtij fenomeni. Si mund ta eliminojmë energjinë  elektrike statike nga trupi ynë?   Përse disa njerëz japin goditje? Mund të ndodhë të trupi i njeriut mani

Google blen Twitter-in
  • 2017-01-20

Google blen Twitter-in

p styletext-align justifyKompania Google ka blere platformen e inovacionit per telefonine celulare te Twitter sektor ky qe njihet me emrin Fabrik Blerja eshte zyrtarizuar nga te dyja kompanite e perfshira por pa specifikuar detaje financiare te operacionitbrbr p styletext-align justifyPara Fabric ra

No Pic available
  • 2016-12-27

Kërkohen tre dënime me vdekje për secilin nga 21 policët e puçit

Turqia ka nisur procesin e parë gjyqësor për të akuzuarit si pjesëmarrës në tentativën e dështuar për grusht shteti. Përpara trupës gjykuese janë vendosur 29 oficerë policie, ku për shumicën prej tyre, prokuroria ka kërkuar nga tre burgime të përjetshme për secilin. Këto kërkes

Përfundon farsa e zgjedhjeve në Vlorë/ Bojkot e abstenim, ky është reagimi i demokratëve
  • 2016-12-18

Përfundon farsa e zgjedhjeve në Vlorë/ Bojkot e abstenim, ky është reagimi i demokratëve

Janë zhvilluar sot zgjedhjet për kryetarin e degës së Partisë Demokratike në Vlorë. Citynews ka mësuar se nga 370 delegatë demokratë në Kuvend, në votim kanë marrë pjesë 260 prej tyre. Pra, rreth 30% të delegatëve demokratë në Kuvendin e PD në Vlorë kanë bojkotuar procesin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama