Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkimet

Total: 2687
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.501Z

Stojku: Shkarkimet ne Fierze, brenda rregullores

Drejtori i Korporates Elektroenergjitike Muharrem Stojku, deklaroi ne emisionin Top Show se eshte bere me e mira e mundeshme per menaxhimin e Kaskades se Drinit dhe se shkarkimet hidrike nga hidrocentralet e kesaj kaskade jane kryer brenda rregullores se punes. “Kemi bere me te mire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.334Z

Ndalen shkarkimet e mëdha nga hidrocentralet

 Megjithatë, KESH njofton se shkarkimet janë ulur disi teksa reshjet kanë pushuar dy ditët e fundit. Nga të dhënat për ditën e sotme të matura në orën 08:00, bëhet i ditur se niveli i Fierzës, niveli i liqenit është në kuotën e kuotën 285.52 metra, prurjet 460 m3 /sek dhe shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.201Z

Fierzë, shkarkimet ulen në 150 m3/s

 Janë ulur derdhjet nga portat e shkarkimit në të tre hidrocentralet e kaskadës së Drinit. Kështu, sipas informacionit zyrtar që dërgon Ministria e Brendshme, dje në Fierzë shkarkimet nga porta 4 kanë shkuar në 150m3/s, nga 450m3/s që ishin dy ditë më parë. Po kështu shkarkimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.385Z

HEC-et bien prurjet dhe shkarkimet

Ndalimi i rreshjeve ka shaktuar edhe renien e nivelit te prurjeve te ujit ne hidrocentralet e kaskades se Drinit dhe per kete arsye jane ulur edhe shkarkimet nga portat e tyre. Koorporata Elektroenergjetike Shqiptare KESH ka njoftuar paraditen e te henes se ka nje rritje me rreth 20 centimetra ne li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.028Z

KESH Ja shkarkimet sot nga HEC-et

TIRANE-Korportata Elektroenergjetike Shqiptare KESH njoftoi paraditen e se dieles te dhenat e fundit nga situata ne hidrocentralet e kaskades mbi lumin Drin. Ne HEC-in e Fierzes niveli i liqenit eshte 29142 metra kuota maksimale eshte 296 m prurjet jane 1440 m3/sek dhe shkarkimet 1086 m3/sek. Ne HEC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.072Z

KESH publikon shkarkimet sot nga HEC-et

TIRANE-Korportata Elektroenergjetike Shqiptare KESH njoftoi paraditen e se dieles te dhenat e fundit nga situata ne hidrocentralet e kaskades mbi lumin Drin. Ne HEC-in e Fierzes niveli i liqenit eshte 29142 metra kuota maksimale eshte 296 m prurjet jane 1440 m3/sek dhe shkarkimet 1086 m3/sek. Ne HEC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.176Z

Hidrocentralet prurjet dhe shkarkimet

Nivelet e ujit ne hidrocentralet e kaskades se Drinit mbeten ne parametra kritike ndonese prurjet dhe shkarkimet e ujit kane rene. Situata pritet te permiresohet pas nderprerjes se reshjeve te fundit. Koorporata Elektroenergjetike Shqiptare beri te ditur se paraditen e sotme ne liqenin e fierzes u r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama