Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkimi

Meta: total 1000 / total_found 4656 / time 0.002 / keyword[0] shkarkimi / docs[0] 4656 / hits[0] 5785 /
KLP pret kokën e parë në sistemin e drejtësisë, shkarkohet prokurori i
  • 2019-01-28

KLP pret kokën e parë në sistemin e drejtësisë, shkarkohet prokurori i

Mbledhja e sotme e Këshillit të Lartë të Prokurorisë përveç dëgjesës me prokurorin Bujar Sheshi që u akuzua si ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, është konkluduar edhe me prerjen e kokës së parë në sistemin e drejtësisë nga ky institucion i ri, që u krijua në kuadër t

Uragani Balluku shkakton viktimën e radhës, shkarkohet edhe drejtori i
  • 2019-01-28

Uragani Balluku shkakton viktimën e radhës, shkarkohet edhe drejtori i

Dorëheqja e kreut të OST-së, Klodian Gradeci dhe shkarkimi i drejtuesit të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, të cilët janë marrë në pyetje lidhur me skandalin e tenderave për kompaninë fiktive DH Albania, duket se nuk do të jenë të fundit largime në kuadër të operacionit F

No Pic available
  • 2019-01-28

Kërcënohet Lindita Nikolla

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla e ftuar në emisionin A Shoë tha se është kërcënuar kur vendosi që të mbyllë universitetet private. Ndërkohë, ajo tha se u mërzit nga shkarkimi i saj. Gjatë intervistës u shpreh se  duhet të largohej pasi gota i palsi në dorë dhe se qeverisja

Tjetër ndryshim në qeveri, Rama shkarkon edhe zëvendësin e
  • 2019-01-25

Tjetër ndryshim në qeveri, Rama shkarkon edhe zëvendësin e

Kryeministri Rama dhe ish-ministri Gjiknuri Pas shkarkimit të 7 ministrave dhe zëvendëskryeministres, Senida Mesi, kryeministri Rama ka vijuar ndryshimet në kabinetin qeveritar. Pasi largoi nga detyra, Damian Gjiknurin, më datë 23 janar, Rama ka firmosur shkarkimin nga detyra edhe të zëvend

Lufta për KLSH-në / Kush është Bahri Shaqiri, i besuari Metës!
  • 2019-01-22

Lufta për KLSH-në / Kush është Bahri Shaqiri, i besuari Metës!

Pas rrëzimit të kandidaturës së Vitore Tushajt nga Parlamenti, propozimi i radhës nga Presidenti i Republikës Ilir Meta është ai i Bahri Shaqirit, i cili më parë ka drejtuar institucionin e Shërbimit Informativ Shtetëror. Por duket se emri i Shaqirit nuk është propozuar rastësisht pë

Drejtorët e shkarkuar nga Balluku, PD: E kanë vendin në burg
  • 2019-01-22

Drejtorët e shkarkuar nga Balluku, PD: E kanë vendin në burg

Në kulmin e shkarkimeve të disa drejtorëve në varësi të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjetikës, Partia Demokratike ka deklaruar se kjo valë largimesh janë pjesë e kalbëzimit të pushtetit. Shkarkimi i drejtorëve hajdutë të Edi Ramës është i pamjaftueshëm dhe një përpje

Shkarkimi i Metës dhe mundësia e 97 së dytë në Shqipëri? Balla: Uroj që
  • 2019-01-15

Shkarkimi i Metës dhe mundësia e 97 së dytë në Shqipëri? Balla: Uroj që

Përplasja e fundit Kryeministri-Presidencë për mosdekretimin nga Ilir Meta të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm është komentuar nga kreu i Grupit të PS, Taultn Balla në studion e emisionit Top Talk. Balla tha se Presidenti, në kompetencat e tij, nuk e ka aspak të drejtën e refuzimit të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama