Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkimi

Meta: total 1000 / total_found 4656 / time 0.002 / keyword[0] shkarkimi / docs[0] 4656 / hits[0] 5785 /
Arrestimi i ish-drejtorit të Burgjeve, Gjonaj: Kush shkel ligjin ka punë me drejtësinë
  • 2018-10-21

Arrestimi i ish-drejtorit të Burgjeve, Gjonaj: Kush shkel ligjin ka punë me drejtësinë

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas arrestimit të ish-drejtorit të Burgjeve, Arben Çuko. Në një deklaratë zyrtare, ministrja Etilda Gjonaj thekson se shkarkimi i tij imediat për keqmenaxhim dhe dyshime të forta për korrupsion, ka çuar në një hetim të thelluar administrativ. Deklara

Pse ngec Vettingu? Ekspertët: Politika ka frikë, do të vonojë ngritjen e SPAK
  • 2018-10-21

Pse ngec Vettingu? Ekspertët: Politika ka frikë, do të vonojë ngritjen e SPAK

Ekspertet e drejtësisë mendojnë se vettingu po ecën me ritme të ngadalta, ndërsa njerëzit e politikës e shohin të gjithë këtë si një tentative për të vonuar ngritjen e SPAK. Nga hapja e procesit janë shkarkuar 25 gjyqtare e prokurorë dhe janë konfirmuar 25 të tjerë. Por pavarësi

Roma në krizë, Di Francesco rrezikon shkarkimin
  • 2018-09-24

Roma në krizë, Di Francesco rrezikon shkarkimin

Vetëm 5 pikë në 5 takimet e para, janë shifrat e frikshme të Romës, që nuk ndodhnin që nga viti 2010-2011, ndërsa 3 humbje radhazi mes kampionatit dhe Championsit nuk përsëriteshin që nga koha e Zemanit, në janar të 2013-ës. Dështimi i fundit i verdhekuqve u regjistrua pasditen e dje

KQZ, beteja e re qeveri-opozitë; 4 anëtarëve u mbaron mandati
  • 2018-09-23

KQZ, beteja e re qeveri-opozitë; 4 anëtarëve u mbaron mandati

Fushëbetejës së politikës pritet ti shtohet një tjetër front, ai për kontrollin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Top Channel ka mësuar se sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit ka njoftuar tashmë Komisionin e Ligjeve, se 4 nga 7 anëtarët e KQZ-së janë në përfundim të mandatit dhe

No Pic available
  • 2018-09-22

SHBA, Rosenstein mohon se ka dashur të incizojë fshehtas Presidentin

Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, Rod Rosenstein hodhi poshtë një shkrim të gazetës New York Times, sipas të cilit ai kishte sugjeruar që Presidenti Donald Trump të inçizohej fshehtas dhe kishte diskutuar mundësinë që të përdorej amendamenti i 25-të për t

Transmetimet analoge, kërkohet shkarkimi i kreut të AMA-s
  • 2018-09-12

Transmetimet analoge, kërkohet shkarkimi i kreut të AMA-s

Drejtori i Autoritetetit të Mediave Audio Vizive është vënë nën akuzë nga katër anëtarë të bordit të këtij institucioni, të cilët kërkojnë shkarkimin e tij. Një kërkesë e tillë është bërë pas vendimit për ndalimin e sinjalit televiziv analog në 10 datën shtator. Për kët

Gjyqtarët, frikë të aplikojnë për në KLGJ
  • 2018-08-06

Gjyqtarët, frikë të aplikojnë për në KLGJ

Faza e parë e Vetting-ut duket se ka trembur shume gjyqtarë, sidomos ata të Apelit. Askush nuk ka aplikuar për në KLGJ nga shkalla e dytë e gjyqësorit, edhe pse kanë kaluar 7 ditë nga thirrjes për vendin bosh të kandidatëve për Këshillin e Lartë Gjyqësor. Shkarkimi i Besim Trezhnjev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama