Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkimi

Meta: total 1000 / total_found 4656 / time 0.002 / keyword[0] shkarkimi / docs[0] 4656 / hits[0] 5785 /
Nis rikonstruksioni i aksit rrugor nga mbikalimi i Shkollës Teknologjike në Kombinat
  • 2018-07-25

Nis rikonstruksioni i aksit rrugor nga mbikalimi i Shkollës Teknologjike në Kombinat

Pas rehabilitimit të hyrjeve nga Rruga e Elbasanit, Rruga e Dibrës dhe Rruga Dritan Hoxha, Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e plotë të segmentit rrugor nga mbikalimi i Shkollës Teknologjike deri në Kombinat, si hyrja e katërt e kryeqytetit. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Ve

Çoi Kroacinë në finalen e Botërorit, Daliç drejt largimit
  • 2018-07-20

Çoi Kroacinë në finalen e Botërorit, Daliç drejt largimit

Pasi arriti të paimagjinueshmen dhe bëri realitet një ëndër të mbetur në sirtar që nga viti 1998, Zlatko Daliç, trajneri që drejtoi Kroacinë deri në finalen e Botërorit Rusi 2018 ka vendosur të largohet nga detyra. Edhe pse e kishte vendosur në dyshim largimin pas pritjes madhështore

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!
  • 2018-07-18

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!

Shkarkimi nga detyra i dy anëtarëve të Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca dhe Admir Thanza, për ish-kryeministrin Sali Berisha vjen nga Kryeministri Edi Rama. Përmes një statusi në Facebook, Berisha thekson se qëllimi i Ramës është hakmarrja dhe gjuetia e shtrigave ndaj shqiptarëve me orig

PALLATI I DREJTËSISË NË GETON E PADREJTËSISË!
  • 2018-07-13

PALLATI I DREJTËSISË NË GETON E PADREJTËSISË!

Foto ilustruese Nga: Ledian DROBONIKU Reforma e radhës në Drejtësi njësoj si shumë të tjera këto dekada të errëta, luhet në dhomat e aksionerëve, pronarë të ghetos. Ashtu si shprehet që në rreshtat e parë, objektivi i reformës, është rikthimi i besimit tek qytetarët, por më pas

Prokurori i 21 janarit i korruptuar, DSIK: Cama mori para për një çështje
  • 2018-07-11

Prokurori i 21 janarit i korruptuar, DSIK: Cama mori para për një çështje

Nuk i ka shpëtuar dot emocioneve të forta Adriatik Cama, njëri nga prokurorët e tragjedisë së 21 janarit. Kur ai u pyet nga komisionerët e Vettingut se si quhej, prokurori me karrierë 26-vjeçare për disa çaste u duk sikur nuk ishte aty, pasi nuk mundi të kujtonte në kohë as emrin e ti

Dështoi në Botëror, por Argjentina konfirmon Sampaolin trajner
  • 2018-07-10

Dështoi në Botëror, por Argjentina konfirmon Sampaolin trajner

Pavarësisht një paraqitjeje skandaloze në Rusi 2018, Federata Argjentinase e Futbollit vendosi të konfirmojë Jorge Sampaolin si trajner, edhe për edicionin e Kupës së Amerikës, më 2019-ën. Vendimi u bë i ditur para pak orësh nga vetë federate, ndërsa shkaqet janë sa ekonomike, aq edh

Argjentina, shkarkimi i Sampaolit mund ti kushtojë 20 mln $
  • 2018-07-02

Argjentina, shkarkimi i Sampaolit mund ti kushtojë 20 mln $

Federata Argjentinase e Futbolli, mbahet peng nga Horge Sampaoli. Pas eliminimit të Botërorit, që mbërriti deri në fazën e 1/8-ave, çështje e ditës mbetet e ardhmja e trajnerit të kombëtares. Për disa media, si Espn, tekniku është pranë dorëheqjes, e cila duhet të formalizohet gjat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama