Rezultate te kerkimit per termin: +Shkelqim +Ganaj +Ne

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.256Z

Ganaj KLD mbron gjyqtaret

brbrEdhe pas shkarkimit te nenkryetarit te Keshillit te Larte te Drejtesise Elvis efa dhe anetarit Lulzim Lelcaj KLD mbetet ne qender te kritikave maxhorances dhe institucioneve shteterore Gjate raportimit ne komisionin e ligjeve per progresin raportin e komisionit evropian inspektori i pergjithshem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.261Z

Raunig takon Ganaj Denime per zyrtaret e perfshire ne korrupsion

Transmetuar me 13102014 - 1400 Tirane 13 tetor 2014 NOAal- Kryetari i prezences se OSBE-se ne Shqiperi ambasadori Florian Raunig u ndal ne Inspektoratin e Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive dhe Konfliktit te Interesave ku zhvilloi nje takim me I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.279Z

Ganaj 12 zyrtare te larte kane fshehur 40 milione euro

Tirane 28 prill 2016 NOAal - Kreu i InspektorIatit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive dhe Konfliktit te Interesave Shkelqim Ganaj u shpreh sot ne Komisionin e Ligjeve se ka derguar ne Prokurori kallezim penal per 84 zyrtare te cilet nuk justifikojne pasurine qe kane deklaruar prane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.717Z

Vettingu, Kryeinspektori Ganaj firmos udhëzimin: Si do të deklarohen pasuritë e gjyqtarëve e prokurorëve

Me hyrjen në fuqi të ligjit të Vettingut disa ditë më parë tashmë po merren të gjitha masat për pastrimin e sistemit të drejtësisë nga prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar. Në një ditë më konkursin për përzgjedhjen e 25 magjistratëve të rinj që do të zëvendësojnë të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.422Z

Ganaj: ILDKP në 10 vjet nuk ka funksionuar, janë lënë jashtë kontrollit 12 mijë zyrtarë

Ne 10 vitet e fundit Inspektoriati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive nuk ka funksionuar duke lanë jashtë kontrollit 12 mijë zyrtarë të lartë të shtetit. Kështu ka deklaruar Inspektori i Përgjithshëm Shkelqim Ganaj, në komsionin parlamentar të ligjeve ku raportoi për veprim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.836Z

Kallezim nga ILDKP Bode I jam permbajtur ligjit padi per Ganaj

Transmetuar me 07042015 - 1338 Tirane 7 prill 2015 NOAal- Ish-Ministri i Financave Ridvan Bode i kallezuar penalisht per deklarim te rreme pasurie si dhe per pastrim parash nga Inspektoriati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive ka reaguar publiki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.928Z

Edhe Apeli në rrezik, ILDKPKI: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria

Kontrolli i pasurive të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka qenë prioriteti kryesor i punës së ILDKPKI-së gjatë vitit 2017. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, pohoi para Komisionit të Ligjeve se të dhënat ja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama