Rezultate te kerkimit per termin: +Shkelqim +Ganaj +Ne

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.279Z

Ganaj 12 zyrtare te larte kane fshehur 40 milione euro

Tirane 28 prill 2016 NOAal - Kreu i InspektorIatit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive dhe Konfliktit te Interesave Shkelqim Ganaj u shpreh sot ne Komisionin e Ligjeve se ka derguar ne Prokurori kallezim penal per 84 zyrtare te cilet nuk justifikojne pasurine qe kane deklaruar prane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.717Z

Vettingu, Kryeinspektori Ganaj firmos udhëzimin: Si do të deklarohen pasuritë e gjyqtarëve e prokurorëve

Me hyrjen në fuqi të ligjit të Vettingut disa ditë më parë tashmë po merren të gjitha masat për pastrimin e sistemit të drejtësisë nga prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar. Në një ditë më konkursin për përzgjedhjen e 25 magjistratëve të rinj që do të zëvendësojnë të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.422Z

Ganaj: ILDKP në 10 vjet nuk ka funksionuar, janë lënë jashtë kontrollit 12 mijë zyrtarë

Ne 10 vitet e fundit Inspektoriati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive nuk ka funksionuar duke lanë jashtë kontrollit 12 mijë zyrtarë të lartë të shtetit. Kështu ka deklaruar Inspektori i Përgjithshëm Shkelqim Ganaj, në komsionin parlamentar të ligjeve ku raportoi për veprim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.836Z

Kallezim nga ILDKP Bode I jam permbajtur ligjit padi per Ganaj

Transmetuar me 07042015 - 1338 Tirane 7 prill 2015 NOAal- Ish-Ministri i Financave Ridvan Bode i kallezuar penalisht per deklarim te rreme pasurie si dhe per pastrim parash nga Inspektoriati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive ka reaguar publiki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.928Z

Edhe Apeli në rrezik, ILDKPKI: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria

Kontrolli i pasurive të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka qenë prioriteti kryesor i punës së ILDKPKI-së gjatë vitit 2017. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, pohoi para Komisionit të Ligjeve se të dhënat ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.489Z

ILDKPKI nis hetimet për deputetin Alfred Peza

Pas publikimit të faktit se deputeti socialist kishte blerë aksione 1 miliardë lekë dhe sqarimit se ato ishin pjesë e kursimeve, ILDKPKI ka nisur kontrollin e plotë dhe hetimin administrativ për deklaratat e interesave private të deputetit socialist të Kuvendit të Shqipërisë Alfred

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.440Z

Rama: Vota per kreun e ILDKP, nuk ishte kunder PD

Levizja Socialiste per Integrim, ka sqaruar dje votimin kunder kandidatures per kreun e Inspektoratit te Larte te Deklarimit te Pasurive, Zana Xhuka. Ne nje deklarate per mediat, Sekretari i Pergjithshem i LSI-se, Luan Rama u shpreh se vota kunder e deputeteve te kesaj force politike, nuk ka qene ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama