Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencave

Total: 9622
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.212Z

Njihuni me Klodin, vajzën që qëlloi me vezë Edi Ramën

Kjo është studentja që qëlloi me vezë kryeminsitrin Edi Rama, pasi ky po dilte nga Fakulteti i Shkencave sociale. Klodiana Hoxha është një aktiviste e Levizjes per Universitetin, aktualisht po mbahet ne Komisariatin nr 2, së bashku me 5 shoqe të saj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.141Z

Lunaçek sot në Kosovë

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek do të nis sot një vizitë në Kosovë. Ajo do të takohet me përfaqësuesit kryesorë politikë dhe do të mbajë një ligjëratë në Universitetin e Prishtinës. Të mërkurën do t'u drejtohet studentëve me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.716Z

KQZ per votuesit e rinj

brbrKryetarja e KQZ-se Lefterije Luzi i ka kerkuar Ministrise se Arsimit te perfshije ne kurrikulen shkollore edhe edukimin zgjedhor Ne nje takim me votuesit e rinj te Fakultetit te Shkencave Sociale Luzi u kerkoi te rinjve te votojne Ajo tha se vota eshte shume e rendesishme dhe nje e drejte kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.741Z

Çfarë pas EnciklopedisëNga Jahi JahiuParalajmërimi nga ana e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM) për korrigjimin e pjesës, e cila ofendon shqiptarët, duket sikur sipërfaqësisht qetësoi situatën e irrituar nga ky botim. Edhe pse ak

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Çfarë pas EnciklopedisëNga Jahi JahiuParalajmërimi nga ana e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM) për korrigjimin e pjesës, e cila ofendon shqiptarët, duket sikur sipërfaqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.629Z

Universiteti i Tiranës, shpallen 36 pedagogët e rinj për tre fakultete

Publikohen emrat fitues për Mjekësinë, Shkencat e Natyrës dhe Gjuhët e Huaja. Nisin emërimet, përcaktohen departamentet sipas fakulteteve ku do të punësohen Jonida Tashi Përfundon rekrutimi i pedagogëve të rinj në tre fakultete të Universitetit të Tiranës. Tashmë ky universitet ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.846Z

Universiteti i Tiranës, rriten tarifat e studimit për të gjitha degët

Drejtuesit e këtij universiteti propozojnë rritje të pagesës së shkollimit. Fakultetet e UT-së që do të kushtojnë më shtrenjtë për vitin e ri akademik Jonida Tashi Universiteti i Tiranës propozon rritje të tarifave të studimit, për vitin e ardhshëm akademik 2009-2010. Sipas propoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.848Z

Universiteti i Tiranës, tarifat e shkollimit për çdo fakultet

 zirina llambroStudentët e rinj që do të pranohen në Universitetin e Tiranës do të paguajnë më shumë vitin e ardhshëm akademik. Tarifat e reja, vjetore të propozuara nga drejtuesit e tij, janë të kripura për shumë prej degëve. Ato variojnë nga 12-85 mijë lekë. Vetëm pak dit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama