Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencave

Total: 9622
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.349Z

40 vjet Akadademia e Shkencave

Në kuadër të 40-vjetorit të krijimit të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, në mjediset e Universitetit të Arteve në Tiranë është mbajtur një konferencë shkencore në të cilën kanë qenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.372Z

Akademia e Shkencave ndërron anëtarët

Drejt Asamblesë së Akademisë së Shkencave do të shkojnë 17 studiues të rinj. Të rinj në moshë, por edhe në strukturën drejtuese të institucionit të shkencës. Për pasojë, po kaq anëtarë aktualë do të lënë vendet e tyre për shkak të moshës së thyer. Ligji i ri përcakton se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.159Z

Kërkimi shkencor, marrëveshje në Akad. Shkencave

Nënshkruhet në Akademinë e Shkencave marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet Universitetit të Tiranës, Universitetit Politeknik dhe Akademisë së Shkencave. Marrëveshja u firmos nga rektorët Beqiraj, Kule dhe Kacani. TIRANE- Nënshkruhet në Akademinë e Shkencave marrëveshja e bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.607Z

Shpallet sot kreu i Akademisë së Shkencave

Paraditen e sotme, në ambientet e Akademisë së Shkencave do të zhvillohen zgjedhjet për Kryesinë e ASH-së, ku do të zgjidhet kryetari, zëvendëskryetari, sekretari shkencor dhe kryetarët e seksioneve përkatëse, seksionit të shkencave shoqërore albanologjike dhe seksionit të shkencave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.038Z

Topi dekreton kreun e Akademisë së Shkencave

Presidenti, Bamir Topi uroi sot Kryetarin e sapozgjedhur të Akademisë së Shkencave, Prof. Gudar Beqiraj, gjatë një ceremonie për dekretimin e tij në këtë detyrë të rëndësishme të zhvilluar në Pallatin e Brigadave. TIRANE- Presidenti i Republikës, Bamir Topi uroi sot Kryetarin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.033Z

Akademia e Shkencave në agoni

ARTAN FUGA Po botoj këto teza që analizojnë krizën institucionale dhe funksionale të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, që i kam paraqitur përpara kryetarit të saj dhe këshillit ekzekutiv të Akademisë, zyrtarisht në datë 17 mars 2016, duke kërkuar që të njihen me to të gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.865Z

Fakulteti i Shkencave, proteste per Muzeun

Studente dhe pedagoge te Fakultetit te Shkencave, kane protestuar dje para Gjykates se Larte duke kerkuar mbrojtjen e Muzeut te Shkencave, me statusin e nje objekti te rendesise se vecante. "Kemi dale ne kete proteste per t'u thene gjyqtareve dhe personave qe zbatojne ligjet, qe ky Muze nuk duhet te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama