Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencs

Total: 165
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Kuotat dhe tarifat për doktorantët ndihmësmjekë

Vendimi Hapet programi i studimit t doktoraturs n degn e Infermieris Nj tjetr program studimi miratohet para nisjes s vitit t ri akademik. Qeveria, ndrsa ka diskutuar shtje me rndsi si turizmi, nuk ka ln pas dore edhe arsimin. Me propozimin e ministrit t Arsimit dhe Shkencs, Kshilli i Ministrave mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.416Z

Përfundon plotësimi i A2-shit, APRIAL mbledh formularët

Gjatë gushtit, APRIAL do të analizojë të dhënat dhe më 13 shtator shpallen rezultatet e fituesve Ka prfunduar dje afati i fundit i plotsimit t formularit A2 dhe burime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs bjn t ditur se Agjencia e Pranimit dhe Regjistrimit n Institucionet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Libri i transparencës, saktësohen pikët e maturantëve

N kt “botim”, maturantt do t mund t gjejn t gjitha rezultatet e provimeve Pas prfundimit t dorzimit t formularit A2, Ministria e Arsimit dhe Shkencs nisi punn pr hartimin dhe publikimin e librit t transparencs. Ky dokument sht nj tjetr element i rndsishm i Maturs Shtetrore. Qllimi i tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Berisha: Tekste të përbashkëta me Kosovën

Mes Shqipris dhe Kosovs nuk duhet t ket dallim pr asnjeri se ku studion; sistemi arsimor duhet t jet i njjt, pr t arritur synime t prbashkta arsimore. Kryeministri Sali Berisha priti dje paradite nj delegacion t Komisionit t Arsimit dhe t Shkencs t Kuvendit t Republiks s Kosovs.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Bello: Ligji pr arsimin antikushtetues

Deputeti socialist Marko Bello la folur sot pr ligjin pr arsimin n vend. Bello e cilsoi ligjin si anti-kushtetues. Ligji cnon autonomin universitare, deklaroi ligjvnsi socialist. Ai vuri n dukje se ky ligj i propozuar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka efekt prapa veprues.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.440Z

12 bursa për në Poloni

Ministria polake e Arsimit ka ofruar 12 t drejta studimi pr studime universitare dhe pasuniversitare n universitetet publike t Polonis, pr vitin akademik 2010-2011, sipas njoftimit t shprndar dje pr mediat nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. “T interesuarit pr kto t drejta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Formulari A2, afat deri të hënën e ardhshme, ngatërrohen maturantët

Në disa shkolla raportohet se dita e djeshme ishte dita e fundit e plotësimit të formularit. MASH: Plotësimi do të vazhdojë Formulari A2 do t mund t dorzohet deri t hnn e ardhshme n shkollat e mesme t vendit, ndonse n disa prej tyre maturantt jan njoftuar se duhet ta dorzoni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama