Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencs

Total: 165
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Librat jashtëshkollorë, nis pasurimi i bibliotekave

MASH u kërkon botuesve të paraqesin librat për furnizimin e bibliotekave në gjithë vendin Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka hapur dje zyrtarisht konkursin pr librat jashtshkollor q do t pasurojn bibliotekat e shkollave nntvjeare dhe t mesme n vend. Sipas burimeve nga kjo m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.026Z

Matura, APRIAL ndëshkon kopjacët, ul pikët e provimeve

APRIAL: Ulja e pikëve, vetëm për ushtrimet e kopjuara Kan prfunduar s rikorrigjuari provimet e maturantve, rezultatet e t cilve ende nuk ishin publikuar. Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka drguar dje n shkollat e Fierit, Elbasanit dhe Pogradecit notat e 3 mij maturantve q nuk i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.185Z

Strukturë e re për shkollat, nxënësit, tri periudha pushimesh

Viti shkollor përfundon me 10 qershor, ndërsa Provimet e Lirimit 15-30 qershor Me fillim vitin e ri akademik shkollat nntvjeare dhe ato t mesme do t ken nj struktur t re msimore. Kshtu, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka njoftuar dje se struktura msimore pr vitin shkollor 2010-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Universitetet, 4 mij vende t lira

Rreth 4 mij vende n 194 deg n t gjitha universitetet e vendit, jan shpallur t lira nga Ministria e Arsimit, ka i hap rrug fazs s tret t regjistrimeve. N Universitetin e Tirans, jan shpallur t lira 518 vende. N universitetin e Shkodrs, n fazn e tret do t shpallen fitues 612 student, te Politekniku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

PS: Universitetet n Kriz

Partia Socialiste, duke marr shkas nga nisja e vitit t ri akademik t shkollave t larta, ka reaguar pr kushtet e vshtira t universiteteve n t gjith vendin. Kryetarja e Komisionit t Edukimit pran Asambles Kombtare, Ledi Shamku tha se Universitetet po shndrrohen n uzina me tre turne duke prodhuar pr vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Dita e Evropës, Berisha pjesë e koncertit festiv

Kryeministri Sali Berisha ishte dje i ftuar n koncertin simfonik “Tinguj evropian” n Teatrin e Opers dhe Baletit. Kryeministri s bashku me bashkshorten e tij, zonjn Liri Berisha ishin t ftuar nga kreu i delegacionit t Bashkimit Evropian, ambasadorit Helmut Lohan, pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.557Z

Tafaj viziton vlerësuesit

Ministri i Arsimit dhe Shkencs, z. Myqerem Tafaj, u takua dje n mjediset e shkolls “Sabahudin Gabrani” me vlersuesit e testit t provimit t matematiks t Maturs Shtetrore 2010. Ministri Tafaj e cilsoi kt proces shum t rndsishm dhe vlersoi punn e msuesve pr t korrigjuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama