Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencs

Total: 165
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Libri i transparencës, saktësohen pikët e maturantëve

N kt “botim”, maturantt do t mund t gjejn t gjitha rezultatet e provimeve Pas prfundimit t dorzimit t formularit A2, Ministria e Arsimit dhe Shkencs nisi punn pr hartimin dhe publikimin e librit t transparencs. Ky dokument sht nj tjetr element i rndsishm i Maturs Shtetrore. Qllimi i tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Berisha: Tekste të përbashkëta me Kosovën

Mes Shqipris dhe Kosovs nuk duhet t ket dallim pr asnjeri se ku studion; sistemi arsimor duhet t jet i njjt, pr t arritur synime t prbashkta arsimore. Kryeministri Sali Berisha priti dje paradite nj delegacion t Komisionit t Arsimit dhe t Shkencs t Kuvendit t Republiks s Kosovs.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Bello: Ligji pr arsimin antikushtetues

Deputeti socialist Marko Bello la folur sot pr ligjin pr arsimin n vend. Bello e cilsoi ligjin si anti-kushtetues. Ligji cnon autonomin universitare, deklaroi ligjvnsi socialist. Ai vuri n dukje se ky ligj i propozuar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka efekt prapa veprues.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.440Z

12 bursa për në Poloni

Ministria polake e Arsimit ka ofruar 12 t drejta studimi pr studime universitare dhe pasuniversitare n universitetet publike t Polonis, pr vitin akademik 2010-2011, sipas njoftimit t shprndar dje pr mediat nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. “T interesuarit pr kto t drejta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Formulari A2, afat deri të hënën e ardhshme, ngatërrohen maturantët

Në disa shkolla raportohet se dita e djeshme ishte dita e fundit e plotësimit të formularit. MASH: Plotësimi do të vazhdojë Formulari A2 do t mund t dorzohet deri t hnn e ardhshme n shkollat e mesme t vendit, ndonse n disa prej tyre maturantt jan njoftuar se duhet ta dorzoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Hapet doktoratura te Filologjiku, 120 kuota pranimi

Studimet e doktoratës zgjatin tre vite akademike Dy vjet pas propozimit t Fakultetit t Histori-Filologjis n Tiran pr hapjen e programeve t doktoraturs, Kshilli i Ministrave ka miratuar vetm dje eljen e ktij programi. Doktoraturat jan elur pr degt histori dhe gjeografi dhe sipas v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.531Z

Regjistrimi në universitete, këtë vit me një fazë

Burime nga MASH bëjnë të ditur se këtë vit nuk do të ketë formularë A3 dhe A4 Regjistrimi i maturantve fitues npr shkolla kt vit do t kryhet vetm n baz t formularit A2, pa pasur formulart A3 dhe A4 q kan funksionuar gjat viteve t kaluara. Pr m tepr, burime nga Ministria e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama