Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencs

Meta: total 172 / total_found 172 / time 0.000 / keyword[0] shkencs / docs[0] 172 / hits[0] 240 /
No Pic available
  • 2010-07-26

Edhe një javë kohë për plotësimin e formularit A2

Më 2 gusht është afati i fundit i dorëzimit Ministria e Arsimit dhe e Shkencs bri dje t ditur se afati i fundit i dorzimit t formularit A2 do t jet data 2 gusht. Thn ndryshe, maturantt do t ken edhe nj jav koh pr plotsimin e ktij formulari, q shrben pr przgjedhjen e degve ku d

No Pic available
  • 2010-07-24

MASH, publikon 50 aplikantët që u janë njohur diplomat

Ministria e Arsimit publikon listn e aplikantve q u sht njohur diploma e fituar jasht vendit edhe n Shqipri. Ditn e djeshme, Ministria e Arsimit dhe Shkencs kapublike listn e studentve, q u sht njohur diploma e marr jasht vendit nga Sektori i Njohjes s Diplomave. Vlersimi i nivel

No Pic available
  • 2010-07-22

Turizmi elitar fillon nga universitetet

Projekti gjerman, si të zhvillohet ky sektor nëpërmjet edukimit Nse do t krkojm nj elitar dhe rritje cilsie t ktij sektori, si nj nga kontribuuesit kryesor n ekonomin ton, duhet menduar pr rritjen e edukimit t njerzve q do t menaxhojn at. Gjermant ofrojn eksperiencn e tyre n kt

No Pic available
  • 2010-07-21

Matura Shtetërore, del formulari A2, si duhet plotësuar

Formulari me 264 programe studimi sht publikuar dje nga Ministria e Arsimit dhe Shkencs formulari A2. Gjat dits s sotme t gjith maturantt do t trheqin at n shkollat e mesme. Kt vit, formulari prmban 264 programe studimi n 11 universitete publike t vendit. Po kshtu, maturantt, ndry

No Pic available
  • 2010-07-18

MASH publikon 147 aplikantët që u janë njohur diplomat

Ministria e Arsimit publikon listn e aplikantve q u sht njohur diploma e fituar jasht vendit edhe n Shqipri. Ditn e djeshme, Ministria e Arsimit dhe Shkencs kapublike listn e studentve, q u sht njohur diploma e marr jasht vendit nga Sektori i Njohjes s Diplomave. Vlersimi i niv

No Pic available
  • 2010-07-18

Vlera e shoqërisë apo çmimi individual i njeriut?

Ne t gjith po merremi me politik m shum se duhet dhe po harrojm nj t vrtet q shum t kqija nuk jan domosdoshmrisht t lidhura me t as pasoj e “cilsis” s saj. Jeta ka nj varg problemesh q jan me natyr sociale dhe n thelbin e tyre, ose “ekstrapolitike”, ose t lidhura n mnyr per

No Pic available
  • 2010-07-17

Erotizmi, letërsia në modë, ka të bëjë me seksin

Dy pyetjet e fundit kanë sigurisht përgjigje interesante tek kushdo që nudon, erosin, seksin e kanë kthyer në filozofi të jetës Gati pr pushime? Pr t apasionuarit e leximit, por dhe pr "dembelt" q nuk arrijn ta prfundojn nj libr, ky sht momenti m i prshtatshm i vitit pr t'i