Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencs

Total: 165
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Hapet doktoratura te Filologjiku, 120 kuota pranimi

Studimet e doktoratës zgjatin tre vite akademike Dy vjet pas propozimit t Fakultetit t Histori-Filologjis n Tiran pr hapjen e programeve t doktoraturs, Kshilli i Ministrave ka miratuar vetm dje eljen e ktij programi. Doktoraturat jan elur pr degt histori dhe gjeografi dhe sipas v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.531Z

Regjistrimi në universitete, këtë vit me një fazë

Burime nga MASH bëjnë të ditur se këtë vit nuk do të ketë formularë A3 dhe A4 Regjistrimi i maturantve fitues npr shkolla kt vit do t kryhet vetm n baz t formularit A2, pa pasur formulart A3 dhe A4 q kan funksionuar gjat viteve t kaluara. Pr m tepr, burime nga Ministria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Universitetet private, lekë nga shteti për infrastrukturën e tyre

Prej vitit të ardhshëm, universiteteve private do tu lindë e drejta që të përfitojnë nga fondi i investimeve të buxhetit të parashikuar për arsimin e lartë Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka parashikuar q duke nisur nga viti i ardhshm, universitetet private t mund t &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Tafaj: Do të mësojmë mësuesit

Ministri Tafaj merr pjesë në Konferencën e Ministrave të Arsimit të Këshillit të Evropës Edukimi i vazhdueshm i msuesve sht cilsuar nga ministri i Arsimit, z. Myqerem Tafaj, si nj ndr prparsit kryesore t qeveris shqiptare, gjat konferencs s ministrave t Arsimit t organizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

MASH-i vetmbrohet: Sulmet ndaj nesh shantazhe pr tendera

Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka reaguar ndaj sulmeve t nj t prditshmeje n vend. MASH-i e ka justifikuar kt sulm me faktin se media n fjal ka krkuar t marr nj tender pa hyr n gar. N nj komunikat pr mediat, Ministria sqaroi se 95 pr qind e kompetencave pr tenderat u kan kaluar vendorve dhe ata bhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Dokumentet dhe procedurat për njësimin e diplomave

Çfarë duhet të paraqitet në MASH Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka publikuar procedurn e njohjes s diplomave bachelor dhe master t lshuara nga nj institucion i huaj i arsimit t lart. N kt mnyr, t gjith t diplomuarit q kan kryer studimet universitare n nj universitet joshqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.477Z

Arsimi profesional:Marrëveshje me shoqata për kualifikimin e punonjësve

Arsimi profesional m s fundi do t funksionoj n baz t bashkpunimit ndrmjet institucioneve qeveritare dhe partnerve social pr formimin profesional, pas marrveshjes s nnshkruar dje ndrmjet dy dikastereve t qeveris “Berisha”. Ministri i Arsimit dhe Shkencs, z. Myqerem Tafaj, dhe ministri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama