Rezultate te kerkimit per termin: +Shklzen +Maliqi

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Kapitull i ri për Kosovën

Dilemat q mund t’i ken pasur vendet e ndryshme pr t njohur Kosovn, sipas ekspertve t s drejts ndrkombtare, i hoqi mendimi kshilldhns i Gjykats Ndrkombtar t Drejtsis, duke thn se shpallja e pavarsis nuk shkeli asnj dokument ndrkombtar. Eksperti i s drejts ndrkombtare, njhersh kryetar i Gjykat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Etnosi avangardë

Baviola Shatro Përfundon edicioni i katërt i Festivalit Ndërkombëtar "Takimet muzikore të dy boteve" Nj miksim midis xhazit dhe tingujve t etnosit ballkanik, dhe atij oriental – nj prvoj eksperimentale q tronditi kalan e Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.655Z

Lirike Eva Golemi mbi Argjiro

Ka nisur nj dit m par, n kalan e Gjirokastrs edicioni i katrt i festivalit ndrkombtar “Takimi muzikor i dy botve”, i organizuar nga shoqata “Argjiro” , themeluar nga Ilda Mara, nn kujdesin e veant t deputetit t zons, z. Genc Ruli. Dje n mbrmje, n natn e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Pa prmbysje

KUMT Consulting ka realizuar sondazhe n disa komuna pr t prcjell trendt e prkrahjes s kandidatve q kan hyr n raundin e dyt t gars pr kryetar komunash, q zhvillohet me 13 dhjetor. Sipas ktij sondazhi, Partia Demokratike e Kosovs do t arrij ti mbaj shumicn e komunave q ka pasur deri m tash, derisa pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.283Z

Sken pr t gjith

Artist nga 40 shtete t bots do ta gjallrojn skenn kulturore kosovare nga 4 deri m 11 dhjetor n edicionin e shtat t Festivalit Ndrkombtar t Studentve pr Film dhe Teatr - Skena Up. My dream? sht koncepti i festivalit t sivjetm, n t cilin do t shfaqen rreth 105 filma, 10 shfaqje teatrore, seminare dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Fehmiu : Për mua heshtja ishte mënyrë e dhimbshme e protestës

Në gazetën e Beogradit, Danas, ai jep intervistën e parë pas 14 vjetësh tërheqje Pas revolts s tij, kundr politiks serbe mbi shqiptart, ai vendosi t heshtte. N gazetn e Beogradit, “Danas”, ai jep intervistn e par pas 14 vjetsh trheqje. Po botojm nj pjes t vogl t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama