Rezultate te kerkimit per termin: +Shkmbit

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Vetëhidhet nga mbikalimi, shpëton 20-vjeçarja

Durrs Nj 20-vjeare ka tentuar t vetvritet duke u hedhur nga katr metra lartsi. Burime nga policia e Durrsit bjn t ditur se ngjarja ndodhi dje rreth ors 15:45 t s marts, n mbikalimin e kmbsorve pran Shkmbit t Kavajs. 20-vjearja E.R me origjin nga Skrapari, dhe banuese n Tiran, sht hedhur me dshirn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

Pritet derdhjet e ujërave të zeza në Golem

Plazhi i Golemit prej kohsh vuan nga mos menaxhimi i ujrave t zeza. Duke u nisur nga kjo situat Drejtoria Rajonale e Mjedisit pr Qarkun e Durrsit ka ndrhyr duke bllokuar 12 tubacione pr derdhjen e ujrave t zeza, ndrsa iu kan dhn nj afat pr eleminimin e tyre dhe pr vnien n funksion t gropave septike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Durrës, qarku miraton studimin për portin e peshkimit

Shprfillet bashkia. Vendimi kalon pr diskutim n KRRTRSH KRRT-ja e Qarkut t Durrsit ka miratuar n parim studimin dhe sheshin e ndrtimit pr Portin e peshkimit n Durrs. Pasi jan shqyrtuar n kshillin teknik t ktij komisioni, katr vendime kan marr votn e antarve t KRRT-s s qarkut dhe midis tyre edhe ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Pushuesit: Kontrollet në mes të sezonit, jo fiktive

Ndotja e detit Java ka rivn srish n lvizje inspektort e mjedisit t Ministris dhe Agjencis Rajonale t Mjedisit Durrs, t cilt t mbshtetur nga forcat e Policis s Shtetit kan vijuar aksionet n bregdet pr t ndrprer vatrat e ndotjes detare. Aksioni ka vijuar n zonn e Shkmbit t Kavajs n drejtim t Malit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.252Z

Ministria e Mjedisit, 54 milionë lekë gjoba për ndotjen

Ministria e Mjedisit ka gjobitur gjat dy muajve t fundit 19 bashki, 17 komuna dhe 63 subjekte pr ndotje t detit, mbetje private dhe ndotje akustike. Gjobat jan vendosur pas investimeve t vazhdueshme, sidomos n zonat bregdetare, ku jan prqendruar m shum turist. Drejtori i Kontroll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Durrës, treni i mallrave aksidenton kalimtaren

Shkon n dy numri i viktimave t aksidentit t ndodhur n Kavaj Nj grua ka mbetur e dmtuar rnd n nj aksident hekurudhor q ndodhi paraditen e s hns n zonn e Shkmbit t Kavajs, Golem. Treni i mallrave t linjs Durrs-Elbasan ka prplasur nj 53-vjeare kmbsore, e cila po kalonte mbi linjn e hekurt. Makinisti n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.921Z

Rritet ndotja në plazhet e Durrësit

Infeksionistët dhe dermatologët: Bëni kujdes në vendet ku plazhoni Infeksionistt dhe dermatologt n Durrs kan paralajmruar dhe kan dhn alarmin se “ndotja n disa pika ku njerzit bjn plazh, ka rritje, ndaj duhet t bjn kujdes me ujin, rrn dhe ushqimet”. Por ndonse sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama