Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodra

Total: 9365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.438Z

Në prag të Shkodra Jazz Festival

"Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat raciale dhe kulturore". Këto janë fjalët e violinistit Rrok Jakaj, i cili u nda nga jeta disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.648Z

Mimoza Shkodra nuk largohet nga AKR

Gjilanasja Mimoza Shkodra që ishte caktuar njëra nga nënkryetaret e AKR-së nuk ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt. Burime të afërta me udhëheqjen e kësaj partie bëjnë të ditur se ajo do të vazhdojë të jetë pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.431Z

23 vjet PD, Basha: Shkodra themeli i demokracisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur sot në Shkodër në kuadër të 23-vjetorit të themelimit të degës së kësaj partie.  Basha në fjalën e tij përshëndetëse iu referua të rinjve, duke vlerësuar rolin e tyre dhe të Shkodrës në shembjen e diktaturës komuniste. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.728Z

Shkodra, kjo zonjë e tradhtuar

Nga Rudolf Marku1. Raporti i çdo qeverie shqiptare me Shkodrën asht një marrdhanje që mund të shërbente si një letër lakmus për të zbërthyer shumë veçori dhe komplekse të fshehura të pushtetarëve, jo vetëm me qytetin më të madh të Veriut, por dhe me popullin e tyre. Dhe kjo e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.175Z

Shkodra ende njesh me ujin

Ndersa situata duket se ka nisur te permisohet pasi ka ulje te shkarkimeve nga hidrocentralet ne mengjezin e sotem Shkodra eshte gdhire duke u lutur. Arqipeshkvia e Shkodres meshen e sotme ia ka kushtuae lutjeve ndaj Zotit per shpetimin e Shkodres nga permbytjet dhe i eshte drejtuar njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.575Z

Topalli Shkodra nuk ka pasur vemendje

Shkodra eshte permbytur gjithmone por asnjehere nuk eshte bere problem. Me nje reagim te tille Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli deklaroi ne seancen e Kuvendit se Shkodra kurre nuk ka pasur vemendje per te shpetuar femijet e gjene e gjalle. Cuditen qytetaret mbledhja e qeverise u be ne S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

Kur Shkodra ushton Jazz

SHKODER - Ia vlen te kalosh nje vit te tere duke menduar se ne nje jave te vitit do te kete nje festival te terin vetem per muziken Jazz. Dhe ku, ne Shkoder! Aty ku "dashnoret" e Jazz-it ndoshta kohe me pare vinin koken ne rrezik. Keshtu shprehet Anton Prendushi, 65 vjec, nje nga ndjekesit me te rre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama