Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodra

Total: 9365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.886Z

Shkodra në Jazz

 Festivali më 2-5 korrik Shkodra feston nga nesër deri më 5 korrik, disa net në jazz. Është edicioni i katër i festivalit të Jazz-it që organizohet nga shoqata kulturore “Rrok Jakaj” dhe “Optional Music International”. E reja e këtij edicioni është inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.439Z

Basha: Shkodra, tempull i Partisë Demokratike

23-vjetori i PD-së Në vazhdim të turit të tij në rrethe, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur dje në Shkodër, në kuadër të 23-vjetorit të themelimit të degës së kësaj partie në këtë qytet. Në takim kanë marrë pjesë dhjetëra të rinj, ndërsa Basha, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.196Z

Ja nga kush frikësohet Mimoza Shkodra?

Në intervistën ndryshe për gazetën Tribuna këngëtarja Mimoza Shkodra ka shpalosur shumë detaje rreth jetës se saj, prej fëmijërisë e deri të destinacioni i ëndrrave të saj Ngutshmëria është e meta e saj më e ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.995Z

SHKODRA DHE SINDROMA E STOKHOLMIT

Gazeta ShqipGJERGJ ZEFI Shpesh jam orvatur të kuptoj se çfarë po ndodh me Shkodrën gjithë këto vite. Kam vrarë mendjen gjatë, por për asnjë çast nuk munda të kthjellohem e ti jap përgjigje pyetjes, a brengës (a si të doni quajeni) se si ka mundësi që gjithë ky qytet me një të kal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.047Z

Retro/Press: Çka do t’jèt Shkodra?

Dom Lazer Shantoja «Nё piken e tretё e kam dà t’ju zhvilloj se çka do t’jèt Shkodra: çka do t’jèt e jo çka kà me kênё, pse as jam as s’due tё jem profetё. Shkodra, o zotёnì, do t’jèt kryeqyteti i Shqipnìs! jo vetem kryeqyteti moral, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.828Z

Shkodra në panik nga përmbytjet

Share Anetaret e familjes Vucaj Anëtaret e familjes Vucaj ne Kuç te Shkodres janë shqetësuar pas fryrjes se lumit Kir, duke iu trembur një përmbytjeje si ajo e vitit te kaluar. E zonja e shtëpisë, djali dhe bashkëshortja e tij mbahen vetëm me ndihmën sociale qe mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.438Z

Në prag të Shkodra Jazz Festival

"Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat raciale dhe kulturore". Këto janë fjalët e violinistit Rrok Jakaj, i cili u nda nga jeta disa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama