Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodra

Total: 9365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.995Z

SHKODRA DHE SINDROMA E STOKHOLMIT

Gazeta ShqipGJERGJ ZEFI Shpesh jam orvatur të kuptoj se çfarë po ndodh me Shkodrën gjithë këto vite. Kam vrarë mendjen gjatë, por për asnjë çast nuk munda të kthjellohem e ti jap përgjigje pyetjes, a brengës (a si të doni quajeni) se si ka mundësi që gjithë ky qytet me një të kal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.047Z

Retro/Press: Çka do t’jèt Shkodra?

Dom Lazer Shantoja «Nё piken e tretё e kam dà t’ju zhvilloj se çka do t’jèt Shkodra: çka do t’jèt e jo çka kà me kênё, pse as jam as s’due tё jem profetё. Shkodra, o zotёnì, do t’jèt kryeqyteti i Shqipnìs! jo vetem kryeqyteti moral, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.828Z

Shkodra në panik nga përmbytjet

Share Anetaret e familjes Vucaj Anëtaret e familjes Vucaj ne Kuç te Shkodres janë shqetësuar pas fryrjes se lumit Kir, duke iu trembur një përmbytjeje si ajo e vitit te kaluar. E zonja e shtëpisë, djali dhe bashkëshortja e tij mbahen vetëm me ndihmën sociale qe mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.438Z

Në prag të Shkodra Jazz Festival

"Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat raciale dhe kulturore". Këto janë fjalët e violinistit Rrok Jakaj, i cili u nda nga jeta disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.648Z

Mimoza Shkodra nuk largohet nga AKR

Gjilanasja Mimoza Shkodra që ishte caktuar njëra nga nënkryetaret e AKR-së nuk ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt. Burime të afërta me udhëheqjen e kësaj partie bëjnë të ditur se ajo do të vazhdojë të jetë pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.431Z

23 vjet PD, Basha: Shkodra themeli i demokracisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur sot në Shkodër në kuadër të 23-vjetorit të themelimit të degës së kësaj partie.  Basha në fjalën e tij përshëndetëse iu referua të rinjve, duke vlerësuar rolin e tyre dhe të Shkodrës në shembjen e diktaturës komuniste. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.728Z

Shkodra, kjo zonjë e tradhtuar

Nga Rudolf Marku1. Raporti i çdo qeverie shqiptare me Shkodrën asht një marrdhanje që mund të shërbente si një letër lakmus për të zbërthyer shumë veçori dhe komplekse të fshehura të pushtetarëve, jo vetëm me qytetin më të madh të Veriut, por dhe me popullin e tyre. Dhe kjo e v�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama