Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodrs

Total: 214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Arrest kontrabandistit

Shkodr (Start)- Policia e Shkodrs, ka ndaluar n flagranc shtetasin Ervin Gjaka, 32-vje nga rrethi i Shkodrs. Ky shtetas u kap nga policia duke transportuar cigare kontraband nga Malit Zi n drejtim t Shqipris. Ndalimi i Gjaks u b n fshatin Zagor t Malsis s Madhe. N krkim sht shpallur nj person i dyt,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Vrasjet n Shkodr, arrestohet i dyshuari i tret

Policia e Shkodrs ndaloi t shtunn n mngjes nj 18 vjear, i cili dyshohet t jet prfshir n nj nga dy vrasjet e njpasnjshme, q ndodhn pasditen e djeshme n nj fshat t ktij rrethi. Burime zyrtare t policis s Shkodrs than se pas arrestimit t Lazr Rrethit dhe Gjergj Marlocaj, uniformat blu arrestuan dhe 18

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Shkodër, Topalli, maturantëve: Jeni avokatët e kombit!

Nj fundjav mes nxnsve m t mir t Shkodrs. N ceremonin e prfundimit t Maturs Shtetrore, kryetarja e Kuvendit dhe deputetja e Shkodrs, Jozefina Topalli, u takua dje me maturantt m t dalluar t qytetit t Shkodrs, t cilt i ka quajtur avokatt m t mir t kombit. “Ju djemt e vajzat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Hapen portat e Drinit, Asnjë rrezik për përmbytje

Situata hidrike n kaskadn e Lumit Drin nuk rrezikon prmbytje n zonn e Shkodrs dhe at t Nn Shkodrs. N nj mbledhje t zhvilluar gjat mesdits, numri dy i Ministris s Ekonomis dhe Energjetiks dhe grupi i posam pr monitorimin e kaskads s Drinit, pohuan se situata nuk paraqitet alarmante, ndonse specialis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.308Z

Përmbytjet, akuza Ramës për manipulim të fatkeqësisë

Pavarsisht rreshjeve t shiut q kan vijuar edhe gjat nats s sotme, situata n Qarkun e Shkodrs sht nn kontroll nga Shtabi i Emergjencs Civile t ngritur n qytetit verior. Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka deklaruar se kan vijuar dhe gjat paradites operacionet e evakuimit dhe ato t shprndarjes s ndihm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Përmbytjet, Situatë problematike por e menaxhueshme

Vijon t mbetet problematike situata e prmbytjeve n Qarkun e Shkodrs. Pavarsisht rreshjeve t rna gjat nats n veriperndim t vendit, niveli i ujit nuk sht rritur. Autoritetet lokale dhe ato t Shtabit t Emergjencs bjn fjal pr nj situat nn kontroll. Kshtu n komunat Daj dhe Obot q jan dhe zonat m t preku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Rrugorët, shtojnë kontrollet në akset rrugore

Shkodr Aksidentet e shumta t ndodhura gjat sezonit turistik n aksin kombtar Shkodr-Velipoj, e kan detyruar policin rrugore t Shkodrs t intensifikoj masat ndaj drejtuesve t automjeteve. Gjat muajit korrik jan vn 3524 gjoba, ndrkoh q jan bllokuar 114 automjete dhe jan pezulluar 23 leje drejtimi. Ndrk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama