Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodrs

Total: 214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.308Z

Përmbytjet, akuza Ramës për manipulim të fatkeqësisë

Pavarsisht rreshjeve t shiut q kan vijuar edhe gjat nats s sotme, situata n Qarkun e Shkodrs sht nn kontroll nga Shtabi i Emergjencs Civile t ngritur n qytetit verior. Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka deklaruar se kan vijuar dhe gjat paradites operacionet e evakuimit dhe ato t shprndarjes s ndihm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Përmbytjet, Situatë problematike por e menaxhueshme

Vijon t mbetet problematike situata e prmbytjeve n Qarkun e Shkodrs. Pavarsisht rreshjeve t rna gjat nats n veriperndim t vendit, niveli i ujit nuk sht rritur. Autoritetet lokale dhe ato t Shtabit t Emergjencs bjn fjal pr nj situat nn kontroll. Kshtu n komunat Daj dhe Obot q jan dhe zonat m t preku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Rrugorët, shtojnë kontrollet në akset rrugore

Shkodr Aksidentet e shumta t ndodhura gjat sezonit turistik n aksin kombtar Shkodr-Velipoj, e kan detyruar policin rrugore t Shkodrs t intensifikoj masat ndaj drejtuesve t automjeteve. Gjat muajit korrik jan vn 3524 gjoba, ndrkoh q jan bllokuar 114 automjete dhe jan pezulluar 23 leje drejtimi. Ndrk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Përmbytjet, rritet niveli i ujit në Bushat e Bërdicë

Strukturat e policis dhe ushtris vazhdojn operacionin pr evakuimin e banorv n komunat e prmbytura t Shkodrs dhe lagjet e rrezikuara t qytetit. T dhnat e fundit nga KESH dhe komisionet e emergjencs civile flasin pr rritje t nivelit t ujit n Bushat e Brdic. Ndrkoh po kryehet evakuimi i banorve n fshat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Shkodr: Gazi i merr jetn nns, n spital bashkshorti dhe dy fmijt

Nj ngjarje tejet e rnd ka ndodhur gjat orve t nats n fshatin Shtoj i Ri, n rrethin e Shkodrs. Nj rrjedhje gazi i ka marr jetn nns s dy fmijve, Liza Lugina, si dhe ka vn n rrezim pr jetn dy fmijt e saj, Fatjon dhe Fatjona dhe bashkshortin, Gzim. Fmijt dhe babai i tyre jan drguar menjher n spitalin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Berisha uron besimtarët e krishterë me rastin e Krishtlindjeve

M rastin e Krishtlindjeve, Kryeministri Berisha vizitoi Kishn Ortodokse dhe Katedralen e qytetit t Shkodrs Me rastin e fests s Krishtlindjeve, Kryeministri Sali Berisha i shoqruar nga bashkshortja e tij znj. Liri Berisha, vizitoi sot Kishn Ortodokse n qytetin e Shkodrs. N mesazhin e tij, Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.589Z

Shkodër, nis mësimi në 15 shkollat e prekura nga përmbytjet

3 shkolla n zonn e Shkodrs vazhdojn t jen t prmbytura e pr pasoj n to ende nuk ka filluar msimi. N t gjith Qarkun e Shkodrs nga prmbytja u dmtuan gjithsej 18 shkolla. Sipas ministrit t Arsimit Myqeren Tafaj, kto shkolla jan vn srish n efienc dhe msimi ka filluar, ndrkoh po merren masa pr zvendsimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama