Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Ura e Shkollës Teknologjike, me 6 korsi

Inspektimi i punimeve Kryqzimi n zonn pran Urs s Shkolls Teknologjike konsiderohet si nj nyje tejet e rndsishme dhe nj nga pikat kryesore t bllokimit t trafi kut n Tiran, duke krijuar vshtirsi t mdha n lvizjen e mjeteve. Gjat inspektimit t punimeve, kreu i Bashkis s Tirans, Edi Rama, nnvizoi rndsin

No Pic available
  • 2010-09-02

Digjet një magazinë në Shkodër dhe një shkollë në Gjirokastër

Zjarret Policia e qytetit jugor arreston dy barinj pr zjarrvnie Nj zjarr i fuqishm ka shkrumbuar nj pik shumice t lndve t ndrtimit n hyrje t qytetit t Koplikut. Ngjarja ka ndodhur dje n mesdit, rreth ors 12:30, vetm 500 metra pa hyr n qytet, buz rrugs nacionale Shkodr-Hani i Hotit. Zjarri n fillim

No Pic available
  • 2010-09-01

Maturantët, mbetësit, arsim në universitet me kohë të pjesshme

Maturantët që kanë rezultuar mbetës në provimet e detyrueshme nuk do të jenë pjesë e vitit të ri akademik, pavarësisht se janë kalues në provimet me zgjedhje. Maturantt q kan rezultuar mbets n provimet e detyrueshme nuk do t jen pjes e vitit t ri akademik, pavarsisht

No Pic available
  • 2010-09-01

Ëndrra e Elisany-t, adoleshentes më të gjatë në botë: Të bëhem modele

Prindrit jan shum t varfr pr ta vizituar te specialisti sht vetm 14 vjee, por gjatsia e saj ka arritur n 2 metra e 6 centimetra. Ato q e kan zbuluar jan mediat braziliane Flokt ngjyr kafe, syt si bajame, trup elegant dhe kmb shum t gjata. Elisany Silva sapo ka mbushur katrmbdhjet vjee, por nuk sht

No Pic available
  • 2010-09-01

Gjeografia e deformuar në Maqedoni nuk do tërhiqet

Shqiptart tregohen si pasardhs t turqve Edhe pas protestave t vazhdueshme t shqiptarve pr trheqjen nga prdorimi t teksteve shkollore q kan prmbajtje t papranueshme pr ta, Ministria e Arsimit e Maqedonis ka vendosur q edhe kt vit, disa prej tyre t mos ndryshojn, raporton KTV. Ministri i Arsimit, Nik

No Pic available
  • 2010-09-01

Zgjerohet ura e Lanës, lehtësim për trafikun

Kryqzim prane shkolles teknologjike, q sht nj nga pikat q lidh Tiranen me qytetet e jugut, pritet t marr frym lirisht fal nj projekti q ka ndrmarr bashkia e Tirans. Zgjerimi i ures mbi Lane, synon lehtsimin e qarkullimit t automjeteve n kt aks, i cili ka qen problematik. "Kjo sht nj pik

No Pic available
  • 2010-08-31

Sllovaki, masakër në mes të qytetit 7 të vdekur dhe 15 të plagosur

Tragjedia Mendohet se agresori ka qen i dehur dhe i droguar, ndrsa motivet e ksaj masakre nuk dihen ende Nj burr rreth moshs 50 vje dhe me profesion ish-polic ka hapur zjarr me automatik n qendr t qytetit dhe m pas sht vetvrar, pasi kishte zhdukur edhe nj familje t tr. Mendohet se agresori ka qen i