Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-07-26

Edhe një javë kohë për plotësimin e formularit A2

Më 2 gusht është afati i fundit i dorëzimit Ministria e Arsimit dhe e Shkencs bri dje t ditur se afati i fundit i dorzimit t formularit A2 do t jet data 2 gusht. Thn ndryshe, maturantt do t ken edhe nj jav koh pr plotsimin e ktij formulari, q shrben pr przgjedhjen e degve ku d

No Pic available
  • 2010-07-23

Kontradiktat e Tiranës, një kryeqytet vetëm fasadë

Lyerja e fasadave t pallateve n Tiran konsiderohet si rilindja e qytetit, nga Bashkia e Tirans, si thuhet n faqen e saj zyrtare. Por fatkeqsisht Tirana nuk sht ajo e ngjyrave t internetit t Bashkis. E nse ngjyrat do t na e trhiqnin me t vrtet vmendjen, sigurisht q do t prfundonim n nj nga gropat e p

No Pic available
  • 2010-07-22

Tirana, një qytet vetëm fasadë

Lyerja e fasadave t pallateve n Tiran konsiderohet si rilindja e qytetit, nga Bashkia e Tirans, si thuhet n faqen e saj zyrtare. Por fatkeqsisht Tirana nuk sht ajo e ngjyrave t internetit t Bashkis. E nse ngjyrat do t na e trhiqnin me t vrtet vmendjen, sigurisht q do t prfundonim n nj nga gropat e p

No Pic available
  • 2010-07-21

Matura Shtetërore, del formulari A2, si duhet plotësuar

Formulari me 264 programe studimi sht publikuar dje nga Ministria e Arsimit dhe Shkencs formulari A2. Gjat dits s sotme t gjith maturantt do t trheqin at n shkollat e mesme. Kt vit, formulari prmban 264 programe studimi n 11 universitete publike t vendit. Po kshtu, maturantt, ndry

No Pic available
  • 2010-07-20

Formulari A2, degët e sigurta për një vend në universitet

Cilat janë degët që duhet të përzgjidhni, nëse rezultatet në Maturën Shtetërore nuk kanë qenë të kënaqshme Nse n provimet e Maturs Shtetrore nuk keni dal aq mir sa prisnit apo edhe nse mesatarja juaj nuk sht e knaqshme, kjo nuk do t thot q keni mbetur pa shkoll. Krejt

No Pic available
  • 2010-07-18

Turqia, miku i ngushtë i Serbisë

Nse Serbia vazhdon luftn kundr Kosovs, vendet e BE-s do ta ln jasht Beogradin. Turqia duket si strategjia e daljes. Serbia po shikon n t shkuarn, por edhe drejt s ardhmes. M 11 korrik, Presidenti serb, Boris Tadi, nderoi rreth 8000 viktima boshnjake t masakrs s Srebrenics. N t njjtn koh, n veri t

No Pic available
  • 2010-07-17

Të gjitha rezultatet e lëndëve me zgjedhje në gjithë vendin

Standard publikon rezultatet e maturantëve në provimet e fundit të Maturës Shtetërore, ato me zgjedhje. Më 22 shpërndahet formulari A2 Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka publikuar dje rezultatet e lndve me zgjedhje t Maturs Shtetrore, t cilat “standard” i boto