Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-05-27

Prolog Giffoni" ndalet në Durrës

Prej dy ditsh "Prolog Giffoni" ka ndaluar n Durrs. Ky qytet, prej katr vjetsh tashm sht pjes e itinerarit t "Giffoni Film Festival", duke sjell pr fmijt dhe t rinjt prodhimet m t mira kinematografike botrore. N atmosfern e nj qyteti q ka elur sezonin turistik, projeksionet e "Pr

No Pic available
  • 2010-05-27

Stavri Skendo, dijetari i kufijve ballkanikë

“Stavro Skendi sht i paarritshm n t kuptuarit dhe n t shpjeguarit t kompleksitetit q karakterizon vendet ballkanike... Jan t rrall ata studiues q mund ta thurin nj tematik t till kaq t larmishme n nj ind t vetm”, sht nj ndr fjalt q Cyril E.Black, drejtor i Qendrs s S

No Pic available
  • 2010-05-26

Dobrusha: Shpërblime për gjashtë kategori mësuesish

Flet kryetari i Federatës së Sindikatave të Arsimit dhe të Shkencës, z. Xhafer Dobrusha Ministria e Arsimit dhe ju keni nnshkruar nj marrveshje pr kontratn e re kolektive t puns s msuesve. Cilat jan ndryshimet dhe cilat jan arsyet pr to? Sindikatat e arsimit prej rreth 15 vj

No Pic available
  • 2010-05-25

Një dëshmi e Priftit: Edhe unë diç mbolla...!

Pak dit m par n komunitetin shqiptar t Detroitit, revista kulturore “Kuvendi”, ka organizuar promovimin e filmit dokumentar t Naum Priftit “Edhe un di mbolla…”. Titulli i ktij filmi nnkupton punn e madhe q bn pr gjuhn shqipe rilindasit tan dhe, vean

No Pic available
  • 2010-05-22

Adoleshenti qëllon me armë në shkollë

Nj ngjarje e rnd ka tronditur qytetin e Lushnjes. Donald ekrezi 14 vje nxns n shkolln 90-vjeare “Liri Kazazi” pasi ka debatuar me msuesin e tij kujdestar, Ibrahim Sina ka qlluar disa her n drejtim t shkolls me arm zjarri, por fatmirsisht pa shkatuar t plagosur. Sipas policis adoleshenti

No Pic available
  • 2010-05-22

Eagle Mobile, Vlora, stacioni i radhës i aksionit të madh të pastrimit!

M se 300 nxns t shkolls “Ali Demi” n Vlor i jan bashkuar aksionit t Eagle Mobile “Nj me natyrn”. T shoqruar nga drejtues t Eagle, Ministris s Arsimit dhe Ministris s Mjedisit, t rinjt kan ndrmarr nj aksion pastrimi n shtitoren kryesore t qytetit bregdetar

No Pic available
  • 2010-05-20

Fier, ndalohen 4 persona për falsfifikim dokumentesh

Policia e Fierit ka vn n pranga 4 persona t akuzuar pr falsifikim dokumentesh shkollore. Katr t arrestuarit, mes t cilve nj msues i Shkolls s Mesme n Levan t Fierit, akuzohen se nga muaji Shtator i vitit 2009 deri n Janar t 2010-s kan konsumuar veprn penale t korrupsionit pasiv me an t falsifikimit