Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-05-19

Aktivitete kulturore në ditën e jetimëve

“Me ne shoqria edhe m e mir”. ky sht sllogani q Instituti Kombtar i Integrimit t Jetimve Shqiptar, ka przgjedhur n ditn kombtare t jetimve. Mesazhet pr m shum mbshtje dhe dashuri pr kt kategori jan dhn gjat nj koncerti t organizuar pr fmijt jetim. Trupa e baletit, kori i fmijve t Qendrs

No Pic available
  • 2010-05-16

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2010-05-15

Eagle Mobile, vijon në Lezhë aksioni për pastrimin e ambienteve

Eagle Mobile ka vijuar fushatn e aksionit t pastrimit t ambienteve n qytete t ndryshme, me sloganin “Nj me natyrn”. Drejtues t Eagle, zyrtar t lart t Ministris s Arsimit dhe Ministris s Mjedisit s bashku me m se 200 nxns ksaj her ishin n Lezh ku pastruan 3 zona t ndry

No Pic available
  • 2010-05-14

12 bursa për në Poloni

Ministria polake e Arsimit ka ofruar 12 t drejta studimi pr studime universitare dhe pasuniversitare n universitetet publike t Polonis, pr vitin akademik 2010-2011, sipas njoftimit t shprndar dje pr mediat nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. “T interesuarit pr kto t drejta

No Pic available
  • 2010-05-14

Kushtetuesja, Topi emëron ish-avokatin e PS-së Vangjel Kosta

Presidenti dekreton tre anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prmes tri emrimeve t reja n Gjykatn Kushtetuese, emron ish-avokatin e PS-s Vangjel Kosta dhe rikthen pr votim gjyqtaren Altina Xhoxhaj, t ciln PD-ja e rrzoi dy vjet m par n

No Pic available
  • 2010-05-13

Shkolla dhe eseja?

Matura shtetrore risjell n vmendje srish shtjen e eses, madje disi m prekshm ky vit na ofron vshtirsit dhe vlerat q ajo ka, m tepr n aspektet praktike, pra pr prfundimin me sukses t provimit t Gjuhs dhe Letrsis. Maturantt, msuesit, prindrit dhe t gjith nxnsit e shkollave parauniversitare, gjat ksa

Vrasja n Elbasan, prangoset roja shkolls
  • 2010-05-12

Vrasja n Elbasan, prangoset roja shkolls

Ka përfunduar në pranga roja e godines së shkollës 'Mahir Domi' ne Elbasan ku mengjesin e djeshem u vra me arme zjarri nje nxenese ne klase. I ndaluari nga policia eshte shtetasi Naim Tahiraj, lindur dhe banues ne Elbasan. Sipas drejtorise se qarkut Elbasan, ndalimi u be per shkak