Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-05-10

Plazhet më të pista dhe më të pastra në Shqipëri

Agjencia e Mjedisit evidenton plazhet e pastra dhe të ndotura Jugu mbetet edhe kt vit n krye t klasifikimit t plazheve t pastra n vend, ndrkoh q plazhet e ndotura gjenden m shum prgjat Adriatikut. N prag t afrimit t sezonit turistik 2010 jan evidentuar zonat m t ndotura dhe m cil

No Pic available
  • 2010-05-05

Ligji i arsimit të lartë, profesorati: Disa nene janë antikushtetuese

Rrokaj: Konvertimet e shkollës pasuniversitare, që u konsideruan master, janë të papërshtatshme me sistemin aktual Disa nene t ligjit t arsimit t lart jan konsideruar nga profesorati si antikushtetuese, duke krkuar ndryshimin e menjhershm t tyre. Kshtu, Konferenca e Rektorve

No Pic available
  • 2010-05-04

Durrës, Nxënësit e "Turgut Ozal" dhurojnë libra

Bashkpunimi mes shkollave dhe vet nxnsve n t mir t arsimimit t bashkmoshatarve, ka nj shembull t ri q vjen nga qyteti i Durrsit. Nxnesit e kolegjit turk "Turgut Ozal" t qytetit bregdetar, i kan dhuruar nxnsve t shkolls nnt-vjeare “Met Hasa” mjete t ndryshme kancelerie, mbledhur

No Pic available
  • 2010-05-02

Hajde, të kërcejmë!

Nisi në Durrës edicioni i pestë i Festivalit Ndërkombëtar të Dancit Modern; një muaj aktivitete në Durrës, Tiranë (salla Black Box), e Citypark ku marrin pjesë trupa nga Hungaria, Zvicra, Spanja, Franca, SHBA, Izraeli dhe Albania Dance Theatre, The Parfume Nj mbrmje m p

No Pic available
  • 2010-04-30

Kinë, Sulmohen fëmijë në shkollë

Nj i smur mendor ka tronditur provincn Shandong t Kins, kur sht future n nj shkoll fillore dhe ka plagosur me eki 5 fmij. M pas ai i ka vn flakn vetes dhe shkolls. Ky sht rasti i katrt brenda nj jave q shkollat sulmohen nga njerz t till. Deri m tani jan regjistruar 8 viktima dhe 50 t plagosur

No Pic available
  • 2010-04-29

Brret, mësuesja kthen në shkollë shtëpinë e saj

Pr t mbajtur hapur dyert e shkolls dhe mos ln pa arsimim fmijt e fshatit, msuese Flora e ka kthyer shtpin e saj n klas pr voglusht e fshatit Brret n malsin e Krujs. Shkolla e dikurshme nuk u rindrtua pas djegies q psoi vite m par dhe shum prej orendive t saj, tashm shrbejn si baz materiale pr shkoll

No Pic available
  • 2010-04-27

Për Petro Markon, si hir dashurie

Të shtunën në postën elektronike, në shumë media, ka mbërritur një mesazh sensibilizues, një nismë për të përkrahur dhe ndihmuar financiarisht familjen e shkrimtarit Petro Marko, gruaja dhe djali i të cilit janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Shkrimtari Pet