Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-08-31

Rinmbursimi i ccmimit të librave, prindërit skanë faturë

Paketa "Altertekst 2010-2011" do t prfshij tri tekste t reja, q do t hartohen vetm pr fmijt e emigrantve shqiptar Skema e subvencionimit do t ndryshoj n disa pika krahasuar me at t nj viti m par. Nisur nga kjo logjik, sivjet masa e rimbursimit do t jet 100 pr qind pr fmijt e familjeve q marrin ndih

No Pic available
  • 2010-08-31

Nis lufta psikologjike, një DVD e prishur zemëron rumunët

Kundrshtart Shtypi rumun: Shqiptart po bjn gjithka pr t sabotuar debutimin e Rumanis n Euro 2012 Pragndeshja Rumani-Shqipri nuk po prjetohet dhe aq mir nga rumunt, sidomos drejtues t futbollit dhe shtypit. Madje n kt t fundit flitet pr nj “sabotim” nga ana e Shqipris dhe i tremben nj pl

No Pic available
  • 2010-08-30

Dita e parë e shkollës kushton 10 mijë lekë

Pr fmijt n klasn e par, kosto e familjeve shqiptare arrin shifra mbi mesataren Viti i ri shkollor, nj nxns i klass s par e ka antn t rnd 5-6 kg Ndrsa dita e par e shkolls nis pas nj jave, prgatitjet dhe masat pr tgati fmijt q shkojn n shkoll kan nisur gati nj muaj prpara. Lista e pajisjeve shkollor

No Pic available
  • 2010-08-30

Albert Verria: Poçari që i flet njerëzimit

Aktori Albert Verria, s shpejti do t vij me nj film t ri. Ksaj here do t jet nj poar, i cili ka shkruar gjith historin e antikitetit n poet e tij. Por poari nuk sht vetm kaq, ai sht edhe aktor. Nj dit do t’i flas njerzimit pr t mirat e mbi t gjitha, pr t kqijat q ka... do t krkoj nj zgjidhje p

No Pic available
  • 2010-08-30

Mundësia e dytë për mbetësit, universitet me kohë të pjesshme

Maturantet qe kane rezultuar mbetes ne provimet e detyrueshme nuk do te jene pjese e vitit te ri akademik, pavaresisht se jane kalues ne provimet me zgjedhje. Fatmir Vejsiu, drejtori i Arsimit Parauniversitar ne MASH, deklaron per Alsat datat e provimeve, per mbetesit e testeve te detyrueshme, te c

No Pic available
  • 2010-08-29

Hyn në fuqi vendimi, rritja e pagave të ushtarakëve

Kush dhe sa përfitojnë rritje page nga 1 korriku: Doganat, mësuesit e edukatorët, hetuesit e SHKB-së. Klasifikimi i vendeve të punës Qeveria rrit pagat e ushtarakve aktiv t Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris. Vendimi i marr m 8 korrik tashm ka hyr n fuqi pas bot

Vrasja e Franc Konomit, kërkohet dëshmia e një emigranti në Angli
  • 2010-08-29

Vrasja e Franc Konomit, kërkohet dëshmia e një emigranti në Angli

Sipas hetimeve, grupi i Spanjs u prplas me ish-grupin e Fatjon Naxhakut, n Franc E vetmja pist mbetet larja e hesapeve pr trafikun e drogs Dshmia e nj emigranti n Angli sht shum e rndsishme pr hetimet e vrasjes s Franc Konomit. Bhet fjal pr nj emigrant, me banim n Tiran, i cili nuk ka ardhur n Shqi