Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-04-23

E përkohshmja e Lef Nosit

Një pjesë e mirë e artikujve, që zënë vend në faqet e gazetës u kushtohen kryesisht ngjarjeve të Kosovës N 10 mars t 2010-s u mbushn 100 vite nga botimi i numrit t par t gazets s par t Elbasanit “Tomorri”, e cila vijoi t dal disa muaj rresht. Por “Tomor

No Pic available
  • 2010-04-20

Emërimet në gjykata, Topi përcakton kriteret

Presidenti nis konsultimet me juristët për gjyqtarët e rinj Prgjat procesit t przgjedhjes, kandidatt pr antar n Gjykatn e Lart dhe Kushtetuese do t kalojn prmes nj filtri kriteresh q lidhen me etikn, integritetin e lart moral dhe nivelin profesional. Vetm mbi bazn e tyre Presid

No Pic available
  • 2010-04-13

Harrohen uniformat në shkolla

Uniformat në shumë shkolla nuk vishen më. Megjithatë, nxënësit thonë se ato duhen blerë Katr vjet m par, ish-ministri i Arsimit, z. Genc Pollo, prezantoi “reformn” e re n arsim, q kishte t bnte me veshjen e uniformave n shkolla. N fillim, t detyruar nga nj udhz

No Pic available
  • 2010-04-13

Shanaj & Lako ribashkohen në Manastir

100-vjetori i Kongresit II t Manastirit nuk do t kaloj n heshtje. Po me festime, ashtu sikurse 100-vjetori i Kongresit I. Nga angazhimi i Qendrs Ndrkombtare t Kulturs “Arbnori”, n Manastir t Maqedonis u organizuan disa aktivitete. Ishte shtyr kjo dat, jo n 2-3 pill si

No Pic available
  • 2010-04-08

Aktivitete për Ditën Botërore të Shëndetit

Shndeti urban sht i rndsishm, ky sht mesazhi i prcjell n mbar botn n Ditn Botrore t Shndetit. Urbanizimi i shpejt i vendit, cilsohet si nj nga faktort q po rrezikon shndetin e popullats n kto zona, ndaj krkohet q shndetit t shikohet si nj problem nga t gjith faktort. Petrit Vasili "Shndeti nuk

No Pic available
  • 2010-04-07

Nishani: Në qershor nis nga puna përmbarimi privat

Ministri i Drejtësisë shpjegon funksionimin e këtij shërbimi të ri, sa licenca do të jepen N Ministrin e Drejtsis u zhvillua dje konkurrimi pr prmbarues privat, nga ku 65 kandidat iu nnshtruan testimit me shkrim. Por, jo t gjith fituesit do t marrin licenc, pasi dhnia e lic

No Pic available
  • 2010-04-03

AMC dhuron një bibliotekë për nxënësit e Milotit

AMC n Ditn Ndrkombtare t Librit pr Fmij mundsoi eljen e biblioteks pr nxnsit e Milotit. Biblioteka e re, dhuruar nga AMC, do t prmbaj libra artistik pr lexim jashtshkollor, fjalor t gjuhs shqipe, fjalor enciklopedik dhe libra shkencor. Shumllojshmria e librave t ksaj biblioteke d