Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-04-03

Iluzione dhe realitete

Disa dit m par, shtypi zviceran (Tagesanzeiger, 20 mars) njoftoi pr rastin e nj msuese t nj shkolle private t Zurich-ut, e cila duhet t lr menjher Zvicrn edhe pse msuesja sht me leje t rregullt qndrimi dhe leje pune, edhe pse shkolla q e ka punsuar dhe prindrit e fmijve q ajo edukon e kualifikojn

No Pic available
  • 2010-04-03

Psikologët: Nënat po shkatërrojnë fëmijët!

Tendenca/ Një dokumentar për familjet e kamura në Shqipëri ballafaqon realitetin se si rriten fëmijët e tyre Familjet e kamura, t pasuruara pas viteve ’90, n dokumentarin e Donika Mustafajt. “Fmijria peng dhe fmijria e humbur” jan disa mikroobservime q vzh

No Pic available
  • 2010-04-02

Matura, nis aplikimi për të diplomuarit jashtë vendit, dokumentet

Afati i pranimit të dokumenteve, një javë. Dokumentacioni paraqitet në Ministrinë e Arsimit T gjith ata q kan prfunduar shkolln e mesme jasht vendit dhe dshirojn t vijojn studimet e larta n Shqipri, duhet t paraqesin dokumentacionin prkats n Ministrin e Arsimit brenda dats 1

No Pic available
  • 2010-03-31

Violina e Volfit

T lidhsh imagjinatn muzikore me katr klasik emocional, q bn epok dhe i dhan violins privilegjin gati hyjnor, me frymzime sa ekspresive, emocionale dhe romantike, - pr nj violinist tri ndjehet e nevojshme prvoja e gjat artistike. Ndjekja e inteligjencs s Mozartit q u jep mundsi violinistit t shklq

No Pic available
  • 2010-03-31

Këshilli Bashkiak drejt shkrirjes, buxheti, tre muaj pa u miratuar

Poni, Ramës: Po pengon mbledhjen e Këshillit Bashkiak Vetm nj dit e ndan Kshillin Bashkiak t Tirans nga shkrirja e tij. Dita e sotme sht vendimtare, pasi, sipas afateve ligjore, mosmiratimi i buxhetit t Tirans deri n 3 muaj nga dita e fillimit t vitit t ri buxhetor bn q ky kshil

No Pic available
  • 2010-03-23

Hitleri, gjermanëve u rrëqethet mishi kur i dëgjojnë emrin

I thashë: "Dukem si Hitleri". Ai më pa në pasqyrë, buzëqeshi i kënaqur dhe më tha: "Po, po, shumë bukur". Simbolet naziste t Rajhut t Tret trheqin n bot njerz t ndryshm. N artikullin e revists gjermane "Der Spiegel" autori ndalet n adhurimin, q kan n

No Pic available
  • 2010-03-21

Shkolla e parë shqipe dhe historia e saj

Kremtimi i shkolls s par shqipe, tanim duhet deprtuar prapa hijes zyrtare t shenjimit. Sipas gjurmve dhe dokumenteve mund t flitet pr nj etap t shkollimit n gjuhn shqipe, pra paralaike, saktsisht shkolla fetare, si ngjau n Perndim dhe Lindje. Shkollimi paralaik, pra fetar, si dhe ai laik n kuptimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama