Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-03-21

Urtësi lojërash

Kujt mund t’i drejtohemi pr t fituar urtsi? Nj pyetje esenciale, e domosdoshme, n kt epok t prcipt dhe t pasigurt. Pleqt e qmom jan t diskredituar: Platoni sht shndrruar n nj referenc bajate. Aristotelit i merren kmbt. Shn Agustini sht mekur. Hegeli sht plakitur pa mshir. Dekarti sht reduktu

Aksident në Elbasan, dy të plagosur
  • 2010-03-18

Aksident në Elbasan, dy të plagosur

Nj autobus me nxnsit e shkolls “Polis Gostime”, n Elbasan, ka prplasur dy kalimtar. Dy t plagosurit jan n gjendje t rnd pr jetn. Ngjarja ka ndodhur n aksin rrugor Elbasan-Metalurgjik. Sipas burimeve, raportohet se mjeti ka bllokuar trafikun.

No Pic available
  • 2010-03-18

Zbulohet varri masiv i 80 viktimave të komunizmit

Alibeaj: Si e gjeta në Ballsh varrezën e përbashkët. Krkoi pr 20 vjet me radh eshtrat e gjyshit dhe xhaxhait t pushkatuar nga komunistt, por pas shum krkimesh, ra n gjurmt e nj varreze masive n Ballsh. Jan plot 80 t ekzekutuar nga diktuara diku afr nj prroi, n kufirin q ndan f

No Pic available
  • 2010-03-18

Rrëfimi me telefon i fëmijëve të abuzuar

Intervistë me Belioza Çokun, menaxheren e përgjithshme të linjës telefonike kombëtare për fëmijë 116 në CRCA Duan t flasin, t rrfejn historin dhe dramn q vuajn nga brenda, por ndalen, deri n at pik sa t sigurohen q rrfimi i tyre t jet n duar t sigurta. Fillimisht marrin

No Pic available
  • 2010-03-18

Kur demagogët shkruajnë historinë

Pse Ardian Klosi nuk mund t prballet me Ismail Kadaren? N datn 8 mars gazetari gjerman, Michael Martens, ka shkruar n gazetn prestigjioze "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nj artikull. Ky shkrim vjen n vijim t debateve q ka zgjuar n Shqipri e n trevat mbarshqiptare libri i studiuesit zviceran, Oli

No Pic available
  • 2010-03-18

Projekt për punësimin e mbi 400 të sapodiplomuarve

Projekti pr punsimin e t sapodiplomuarve pritet t vazhdoj pr vit t katrt radhazi sipas Zyrs Rajonale t Punsimit, ndrkoh q pr her t par po shqyrtohet mundsia e zgjerimit t ksaj skeme edhe pr ata q kan prfunduar shkollat e mesme. Ky projekt, q ka si fokus punsimin e punkrkuesve t papun q sapo kan pr

Aksidenti n Elbasan, vdes 48-vjecarja
  • 2010-03-18

Aksidenti n Elbasan, vdes 48-vjecarja

Ndrron jet rrugs pr n Spitalin Ushtarak t Tirans, 48-vjecarja q u aksidentua sot n mngjes ne rrugn Elbasan-Metalurgji, kur nj autobus me targa t Librazhdit e prplasi at dhe bashkshortin e saj. Sabire Kullolli vdiq rrugs pr n spital pr shkak t plagve t marra n trup.Ngjarja ndodhi rreth o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama