Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-02-25

Fëmijët në Durrës aktivitet për ngrohjen globale

Nxnsit e shkolles 9-vjeare n Durrs “Marie Kaulini” kan zhvilluar nj aktivitet sensibilizues me tem “Qyteti im dhe ngrohja Globale” ku i pranishm ka qen dhe zvends ministri i Mjedisit Aleksandr Garuli. N fjaln e tij Garuli, deklaroi se Ministria e Mjedisit sht duke punuar pr p

No Pic available
  • 2010-02-23

"Akademia e Yjeve" nis sezoni i pestë

Me nj ndrr pr t’uyje, kta t rinj q pritjen pr t performuar para organizatorve, e kan kthyer n nj moment spektakli n korridoret e Klan, jan disa nga talentet e przgjedhur t "Akademis s Yjeve". Nj edicion jubile i spektaklit dhe shkolls televizive t kngs e krcimit, q n vitin e pest t

No Pic available
  • 2010-01-07

Korrupsioni, KLD i hap rrugë hetimit të një gjyqtari të Vlorës

Kshilli i Lart i Drejtsis miratoi krkesn e organit shqiptar t akuzs, duke dhn autorizimin pr fillim t procedimit penal ndaj gjyqtarit s gjykats s rrethit gjyqsor Vlor me inicialet Th.N. Vendim i Kshillit u mor me unanimitet nga antart e pranishm,i hap rrugn  kryerjes s hetimeve nga prokuroria e

No Pic available
  • 2010-01-06

Rrugëtim në kryeqytetin me gropa

Kjo sht pamja q t ofrohet n njrn prej lagjeve t kryeqytetit. Jemi n bllokun numr 66 pran Shkolls s Mesme "Besnik Sykja", e jo n zonat e prmbytura n veri t vendit. Rrugt e ksaj lagje u ngjajn m tepr atyre t ndonj fshati ku asfalti s’ka mbrritur ndonjher. Pr t kaluar mbi to, kalimtarve

Gazetari më i ri në botë, 11-vjeçari interviston presidentin Obama
  • 2010-01-04

Gazetari më i ri në botë, 11-vjeçari interviston presidentin Obama

Nj gazetar i mir nuk sht e thn t ket thinja dhe ekperienc t gjat. Nganjher mjafton t ket thjesht fat e shkathtsi. T paktn kjo mund t thuhet pr Damon Weaver, 11-vjecarin q n rrethet gazetareske amerikane shumkush mund ta ket zili. Jo vetm q arriti t intervistoj presidentin amerikan Barak obama mbi re

No Pic available
  • 2009-12-25

Kryeministri Berisha feston me fëmijët

Kryeministri Berisha dhe bashkshortja e tij kan shprndare dhurata pr fmijt e minatorve t aksidentuar n pun, policve t rn n detyr, jetim, rom e egjiptian si dhe pr fmijt e talentuar e me rezultate t larta n msime. Nn kujdesin e tyre, u organizua n ambientet e Kryeministris nj mbrmje festive. N salln

Bara fabrik e talenteve
  • 2009-12-17

Bara fabrik e talenteve

Gjysma e skuadrave spanjolle ka s paku 5 futbollist q arrijn nga sektori i t rinjve. Pr kt aspekt shquhet m s shumti Barcelona, e cila e fitoi Lign e Kampionve me 7 futbollist t rritur aty. Lionel Messi e fitoi Topin e Art, kurse Xavi e Iniesta zun pozitat 3 e 4, n kt kategori. Kjo parajs e kampio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama