Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
Hysi rikthen Maxhunin
  • 2009-12-15

Hysi rikthen Maxhunin

Hysi e ka rikthyer Hysni Maxhunin n krye t shtabit teknik. Ai do ta zvendsoj trajnerin e deritashm, Luan Prekazi, i cili sht emruar drejtor i shkolls s futbollit t klubit llapjan. Drejtori sportiv i Hysit, Arbnor Morina, e ka prezantuar t hnn n mesdit trajnerin e ri, n nj konferenc pr shtyp t mbaj

Vakit e Albertit
  • 2009-12-11

Vakit e Albertit

Sulmuesi i Nurnbergut, Albert Bunjaku sht njri prej yjeve m t mdha t ktij stinori. Qysh gjat vitit t tij t par n Bundeslign gjermane, futbollisti kosovar ka joshur pr t mir vmendjen e t gjithve. N njmbdhjet paraqitjet e tij n Bundeslig, sulmuesi 26 vjear i Nurnbergut, Albert Bunjaku ka shnuar gjash

Beqiri prit mysafirt e Skena UP
  • 2009-12-08

Beqiri prit mysafirt e Skena UP

Ministri i Kulturs, Rinis dhe Sportit, z. Valton Beqiri, priti nj grup t mysafirve pjesmarrs n Festivalin Ndrkombtar Studentor pr Film dhe Teatr Skena UP n kt prbrje: Kartiel Schory, Drejtor i Fondacionit t Filmit Izraelit, Nik Powell, producent dhe drejtor i Shkolls Kombtare t Filmit n Londr, Jacqu

Prurohet aneksi i shkolls Ismail Qemali
  • 2009-12-08

Prurohet aneksi i shkolls Ismail Qemali

Nxnsit e shkolls fillore Ismail Qemajli n kryeqytet, nga sot msimin do ta zhvillojn n vetm dy ndrrime. Kjo fal ndrtimit t 9 klasve t reja, me 155 mij euro, mjete t siguruara nga USAID-i dhe Komuna e Prishtins. Aneksi i objektit t ksaj shkolle, q gjendet n lagjen Kodra e Diellit n Prishtin, u prur

Shqipja e mngjesit
  • 2009-12-06

Shqipja e mngjesit

Pr ata t cilt nuk e din, kush sht dhe ka punon Shqipe Ajeti ? U bn gati gjasht vite q jam gazetare n Programin e Mngjesit. M duhet t theksoj q kam edhe nj profesion tjetr - pikturn. Un kam prfunduar Fakultetin e Arteve -drejtimi i pikturs dhe tani jam studente e masterit n Akademin e Arteve n Prish

Gar e fort pr Oscar
  • 2009-12-01

Gar e fort pr Oscar

N t vrtet, Akademia e Arteve filmike dhe Shkencave duket t ket parashikuar kt duke e zgjeruar kategorin pr filmin m t mir n dhjet filma, prkundr pes t zakonshmve. Pr m tepr ky nuk sht ndryshimi i vetm. Pr t mos u prputhur me Lojrat Olimpike Dimrore n Vancouver, Oscar-t e vitit 2010 do t mbahen dy

Horoskopi pr muajin dhjetor
  • 2009-12-01

Horoskopi pr muajin dhjetor

Dashi 21 mars- 20 prill Ndonjher karriera nuk mund t jet ashtu sikurse duhet t jet. Kjo nuk do t thot se ju i keni thn t gjitha n punn tuaj: nj pozit e mir, m shum prgjegjsi, m shum respekt, para t mjaftueshme, do t thot stabilitet m i mir. Inatet, ndoshta t cilat i keni edhe ju, mund ta prishin kt