Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
T paknaqur me mjedisin
  • 2009-12-01

T paknaqur me mjedisin

Rezultatet e hulumtimit mbi mendimin e qytetarve me gjendjen e mjedisit dhe mendimet e tyre n raport me mnyrat alternative t transportit tregojn se mbi 80 pr qind e qytetarve t Prishtins dhe t Pejs jan t paknaqur me gjendjen e mjedisit. Njjt mendojn edhe 70 pr qind e qytetarve t Prizrenit. N prgji

Keq e m keq
  • 2009-11-30

Keq e m keq

Mostrat e rasteve t kosovarve t vdekur nga gripi A H1N1 do t drgohen edhe pr nga nj analiz shtes. Kto analiza, q prfundimisht do t vrtetojn shkaktarin e vdekjes s tyre, pritet t bhen n laboratorin e Londrs. Kjo shte ditur t shtunn gjat takimit t mbajtur nga Grupi punues pr menaxhimin e pandemis s gr

No Pic available
  • 2008-11-01

Nj rrug e Vlors mori emrin

Si rrall ndonjher , n rrugicn e shkputur t lagjes "Muradie" q zyrtarisht merr emrin "Rruga e Hebrenjve " Dr. Ana Kohen i ka mbledhur t gjith. Demokrat dhe socialist, pushtetar lokal dhe qndror, miq , t afrm, qytetar t thjesht vlonjat , intelektual dhe shok shkolle. Ndodhen t gjith rreth saj, pr t g

No Pic available
  • 2008-11-01

Nj treg idesh q na mungon

Tranzicioni q po kalon shoqria shqiptare ka qen i vshtir, midis t tjerave, jo vetm nga ngadalsia e fluktuacionet e zhvillimit t ekonomis shqiptare gjat ksaj periudhe, por edhe nga fakti se nuk u hartuan q n fillim n t gjitha fushat strategji apo politika t niveleve afatshkurtra, afatmesme dhe afatgj

No Pic available
  • 2008-11-01

Syrja Eqerem Bej Vlora, 2000 libra t rrall n fondin e art

Lidhur me traditn dhe koha kur shfaqen qartazi gjurmt e saj mesojm se tradita e ksaj bibloteke z fill hert.Prapa kohve me mjegull.Kodikt ,dorshkrimet e rralla t Himars dhe Vlors n shekujt XIII-XVI,bibloteka e Mekatit 1672,at t familjes Vlora shekulli XVIII,bibloteka e Manastirit t Zvrnecit,at t kis

No Pic available
  • 2008-11-01

Katarza Kadareane p Islamin (?!?)

T gjith jemi dshmitar t shkelmimeve t sivjetme Kadare - Qosja. Fjala fluturon kurse shkrimi mbetet, ndaj asnj tybe istikfa, asnj katarz nuk e pastron ndotjen, nuk i shlyen dmet, pasojat. Shumkush ka krkuar prej meje q t shprehja mendimin time, m me kompetenc pr shtjet shkencore t Islamit ndr shqipta

No Pic available
  • 2008-11-01

Si u krijua "Shkolla e Pikturs Vlonjate"?

Agron Dine,nj piktor i njohur i shkolls vlonjate t pikturs,shprehet se nuk e dim nga erdhi ky emrtim,por e besojm se zbriti nga kryeqndra e vendit,pr piktort e qytetit detar. Agron Dine sht i treti nga piktort, q krijuan at shkoll pikture,ku kritikt e kohs e njohn si :shkoll t pikturs vlonjate.N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama