Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Angela Merkel - shpresa e Evrops

Gjermania sht q prej 1 janarit 2007 presidente e radhs e BE-s. Synimi kryesor i presidencs gjermane sht vnia n rrug e nj kushtetute t re evropiane. Ndoshta ka t bj me faktin se ajo sht grua, Angela Merkel sht si t thuash nj rreze drite midis kryetarve t shtetit dhe t qeveris s Evrops. Si grua n

No Pic available
  • 2008-11-01

Rilindja kombtare

Viti 1981 n Kosov n historin m t re do t mbetet si vit i rilindjes kombtare t fund shekullit XX t shqiptarve t Kosovs n veanti, por edhe t shqiptarve n ish Jugosllavi n prgjithsi. Ky vit shnoi nj kthes t madhe n ndjenjat tona t athershme rinore dhe na frymzoi dhe inspiroi pa mas pr shtjen kombwta

No Pic available
  • 2008-11-01

Dualizmi politik i arkaids shqiptare

Brenda shum identitetesh n shoqri, identiteti njeri sht m i uditshmi, m kompleksi dhe m i veanti. Ai sfidon ngjyrat e njpasnjshme q gjenden n natyr, krijon brengn e lakuar dhe harmonizon do studim t realizuar n kuadr t konceptit e drejta e pafuqishme me mundsi ndryshimi! Pas do asti e ndjek hija

No Pic available
  • 2008-11-01

30 studett e par marrin diplomn e Shkolls Shqiptare te Studimeve Politike

Rreth 30 studentt e brezit te par t Shkolls Shqiptare te Studimeve Politike, u diplomuan sot me nje ceremoni ku ishte i pranishem edhe presidenti i republikes Bamir Topi. E para eksperienc n studimet politike n Tiran, u cel ne fillim te ketij viti me mbshtetjen e Kshillit t Europs dhe zyrs s tij n S

No Pic available
  • 2008-11-01

Gjimnazistt, kta demon

Media ia ka dal q n vite t promovoj disa shtresa t shoqris q sot dukshm jan m t njohura se t tjerat. Madje pr lexuesit e zellshm, ka aq shum informacion pr disa, sa mund t din do detaj t jets dhe organizimit t tyre. Prshembull ish-ushtarakt. Pastaj natyrshm jan edhe t prndjekurit. M tej, prfaqsuesit

No Pic available
  • 2008-11-01

Janusi Qindfytyrsh

1 Q n muzgun e fmijnis s hershme mbaj mend nj prrall me moral didaktik, t ciln gjyshja ime ma rrfente pambarimisht, por njditzaj, papritmas ma rrfeu me finale t ndryshuar dhe shoqi dor nga varianti i ri, sado q un prisja zemrngrir finalen e variantit t par. sht fjala pr historin e babait plak t tre

No Pic available
  • 2008-11-01

Sa t sigurta jan parat tona?

N vern e vitit 1999, nj miku im do t m tregonte me sy t hapur sa dy filxhan se kishte arritur t deprtonte n rrjetin kompiuterik t nj banke turke. N at koh student n nj prej universiteteve turko-amerikane t Ankaras, miku im sbashku me nj shok t shkolls kishin arritur nga laboratori i tyre t futeshin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama