Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Pr patriarkun e skens shqiptare, Kadri Roshi

I gjith komuniteti i artistve shqiptar, sht prkulur nj vit m par me nderim, para trupit t pajet t kolegut dhe profesorit t tyre, aktorit t madh t skens dhe kinematografis shqiptare, gjat homazheve t zhvilluara n Teatrin Kombtar n Tiran. Aktor t brezit t Kadri Roshit, si Tinka Kurti, Margarit

No Pic available
  • 2008-11-01

Kjo bot qurravece ndrhyrjesh

Punt e ksaj bote jo gjithmon shkojn mbroth. Madje kam prshtypjen se kjo ngjet ca si shpesh, pavarsisht se nj mendje e mbrame m thot se nuk shkojn hi mir, e ve m t rrall, fort rrall ia dalim me krye nj pune, pa na u przier npr kmb nj zhgan i pasosur e laragan i gjindjes hallemadhe. O, natyrisht, kjo

No Pic available
  • 2008-11-01

Elbasan, Eduart Hoxholli promovon 9 libra

Msues n profesion, Eduart Hoxholli ka pasion poezin, skicat, eset, nj pjes t t cilave i ka mbledhur dhe botuar pr ti promovuar t shtunn mes miqsh n mjediset e biblioteks publike Qemal Baholli n Elbasan. Plot nnt libra q mbajn autorsin e Eduart Hoxhollit, drejtor shkolle n Elbasan u promovua

No Pic available
  • 2008-11-01

MASH: Publikohen sot koeficientt e Maturs

Lidhur me publikimin e koeficientve t lndve me zgjedhje dhe shkolls s mesme, drejtoresha e Politikave t Arsimit t Lart Elida Hoxha u shpreh sot se informacioni u sht drguar tashm universiteteve dhe u sht krkuar atyre prcaktimi i koeficientve si pr lndt me zgjedhje, ashtu edhe pr llojin e shkolls s m

No Pic available
  • 2008-11-01

Ramadan Sokoli, kolosi i etnomuzikologjis shqiptare

Profesor Ramadan Sokoli ka ndrruar jet n Tiran n moshn 88 vjeare , ndrkoh q sot n mesdit pritet q personalitete te politiks dhe kulturs shqiptare, t'i bjn homazhet e fundit ksaj figure t njohur t etnomuzikologjis shqiptare. Ai lindi n qytetin e Shkodrs n 14.06.1920 n nj familje qytetarsh,

No Pic available
  • 2008-11-01

Arsimi kombtar dhe vendi i shkollave private

Arsimi kombtar dhe vendi i shkollave private Elementi m i rndsishm pr tupjes prbrse e standarteve arsimore me vndet e Bashkimit Europian sht gjuha e huaj dhe shkencat kompjuterike. Pr kt domosdoshmri tani jan ndrgjegjsuar t gjith: Qeveria,Ministria e Arsimit,prindrit dhe vet nxnsit e student

No Pic available
  • 2008-11-01

Kongresmeni amerikan Fosella mes shqiptarsh

N Institutin Gjergj Kastriot Skanderbeg n Staten Island me president Z.Rrape Rruci erdhi pr nj vizit Kongresmeni Amerikan Z.Vito Fosella. Ardhja e tij n orn 12 00 u prit thjesht, pa pompozitet, n fakt takimi dhe komunikimi i tij me pjesmarrsit, t linte prshtypjen, sikur t ishte pr nj koh t gjat si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama