Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Nisi sot viti i ri shkollor

Ka nisur sot viti i ri shkollor 2008-2008, n arsimin parauniversitar, at t ult dhe t mesm, rreth 4420 mije nxns n t gjith territorin e Republiks s Shqipris, i jan drejtuar bankave t shkolls. Ndryshe nga vitet e shkuara, kt vit po aplikohet pr her t par sistemit nntvjear, ndrsa shkollat e mesme,

No Pic available
  • 2008-11-01

Braktisja e shkolls nga varfria

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama, n vijim t turit n Shqipri, ka zhvilluar nj takim n Kor me arsimtar dhe pedagog. Gjat takimit, Rama u shpreh se nga t dhnat e regjistruara n mbar vendin n Dialogun me Shqiprin, 70 % e atyre q jetojn n fshat e kan thuajse t pamundur t prballojn blerjen e teksteve

No Pic available
  • 2008-11-01

PS: Arsimi braktiset nga qeveria

Partia Socialiste ka denoncuar gjendjen e keqe t shum shkollave n vend. Kryetarja e Komisionit t Edukimit n PS, Ledi Shamku deklaroi se lajmet nga arsimi po vijn prdit si buletin lufte, ndrsa ka prmendur disa shkolla, ku tregohen kushtet e mjera, n t cilat zhvillohet msimi. Pamjet e transmetuara

No Pic available
  • 2008-11-01

25 nxns shtrohen n spital

Lezh(start)- Rreth 25 nxns t shkolls s Fush Kuqes jan drejtuar sot n spitalin e Lezhs, me simptoma helmimi. Pakoja ndodhej n ambientet e shkolls, ndrsa mbi t shkruhej se lnda ishte e rrezikshme. T rinj t tjer, kryesisht t moshs 16,17,18 vje, ia jan drejtuar sot spitalit, pr t zhvilluar kontrolle.

No Pic available
  • 2008-11-01

Berisha: Internet pr gjith shqiptart

Tiran (start)- Kryeministri Sali Berisha gjat turit q ka ndrmarr prej kohsh n t gjith vendin, sht ndaluar sot n Malsin e Madhe. N fjaln e rastit, shefi i qeveris tha se prdorimi i internetit n mas t gjer duhet ta shndrrohet n nj kredo kombtare. "Ne do t instalojm kabinetet e informatiks n t gjit

No Pic available
  • 2008-11-01

Shprndahet formulari A3

Tiran (Start)- Q prej dits s sotme kan nisur shprndarjet e formularve A3, pr t gjith kandidatt pr student t interesuar pr rreth 4 mij vendet e lira n universitetet publike n t gjith vendin. Agjencia Kombtare e Pranimeve (APRIAL), bn me dije se n kto formular jan pothuajse te gjitha degt universitar

No Pic available
  • 2008-11-01

Skandal n Elbasan, student pa t mesme

Elbasan (Start)-E ndrsa arsimi vazhdon t mbetet nj problem serioz n vendin ton, nj tjetr rast sht shfaqur n qytetin e Elbasanit, ku nj student i vitit t katrt, rezulton t mos ket arsimin e mesm. 33 vjeari G.S. sht pajisur me nj diplom fallso t shkolls s mesme t prgjithshme Partizani n Tiran dhe pas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama