Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-08-29

Tetori, shansi i dytë për maturantët mbetës

Hiqet kriteri i zhvillimit t testeve me zgjedhje pr ish-maturantt q dshirojn t ndjekin studimet me koh t pjesshme Maturantt q nuk kan marr pjes n provimet e detyruara, apo q rezultojn mbets n kto teste, nuk duhet t shqetsohen, sepse Ministria e Arsimit ka vendosur t’u ofroj atyre nj shans t d

No Pic available
  • 2010-08-28

Kategoritë që përfitojnë librat shkollorë falas

Kompensimi i teksteve, 100 për qind për familjet në nevojë. Shpërndarja në shkolla, drejtoritë do të mbikëqyrin procesin. Tekstet shkollore kt vit akademik do t subvencionohen vetm pr disa kategori nxnsish. Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka prcaktuar se kompensim t te

Dukati sfidon Bashën: Japim jetën për tokën
  • 2010-08-28

Dukati sfidon Bashën: Japim jetën për tokën

Qindra burra e djem mblidhen n “Kuvend”. Betohen t mbrojn pronn me do mim Banort e Dukatit nuk kan ndrmend t trhiqen nga protestat deri edhe n bllokim t rrugve nacionale, pavarsisht krcnimeve t ministrit t Brendshm, Lulzim Basha, q paralajmroi ndshkime t ashpra pr bllokimin e rrugve. Qin

No Pic available
  • 2010-08-28

Gjimnazet, si do të realizohet ndarja e krediteve

Lndt e avancuara japin m shum pik, przgjedhja e tyre ditn e regjistrimit Ndryshe nga prvojat e kaluara, kt vit Ministria e Arsimit dhe e Shkencs do tu jap mundsi nxnsve, q prve notave, me t cilat do t vlersohen gjat vitit, t fitojn edhe kredite. Kjo do t thot q krahas vlersimit me not, do t shtohet

No Pic available
  • 2010-08-28

Për herë të parë, Histori Arti edhe për gjimnazet

Kjo praktik do t funksionoj vetm n shkollat e qyteteve t mdha Prve teksteve shkollore t parashikuara si zakonisht n kurrikuln baz t programeve msimore, kt vit do t shtohet edhe lnda e artit. Ky tekst, sipas Kshilltarit t Ministrit t Arsimit, Jovan Kristiqi, do t jet e ndar n 4 lloje zhanerash, ku d

No Pic available
  • 2010-08-27

Shkollat, fluks për libra regjistrime dhe sqarime

Radh pr regjistrimet n shkolla, sekretarit do t qndrojn hapur pr dy fundjava me radh erdhet, kopshtet, shkollat 9-vjeare, por edhe shkollat e mesme pr tri ditt e fundit jan “pushtuar” nga prindr e nxns. T gjith duan t regjistrojn fmijt n nj nga institucionet e arsimit parauniversitar. P

No Pic available
  • 2010-08-27

Nisja e shkollës, fluks qytetarësh edhe në minibashki

Regjistrimet n kopshte e erdhe, prindrit, probleme me mungesn e dokumentacionit Qendrat e minibashkive n kryeqytet edhe kt vit kan qen t zn me pun n prag t nisjes s shkolls, kopshteve e erdheve. Prindrit qndrojn n radh, krijojn radh pr t marr dokumente identifikimi, por edhe pr t paguar taksat vjeto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama