Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 212 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2010-08-27

Librat shkollorë, si barnat, të gjitha me pullë sigurie

INTERVISTA Flet kshilltari i ministrit t Arsimit dhe Shkencs, Jovan Kristiqi Tri dit pas nisjes s shprndarjes s librave n shkolla, prve ndryshimit t vendit t “tregtimit” t teksteve, 2010-a ka prfshir edhe risi t tjera. Kt vit, shtpit botuese kan marr prsipr edhe shprndarjen e librit nga

No Pic available
  • 2010-08-27

Plagosen me thika dy të rinj

Fier Dy t rinj jan plagosur pasditen e s enjtes me thika, ndrkoh q policia po punon pr kapjen e autorve. Ata ka qen duke ecur n kmb n rrugn pran shkolls s mesme t prgjithshme “Janaq Kilica”, kur jan sulmuar nga dy bashkmoshatar t tyre. Sipas burimeve policore, msohet se sht plagosur 20-

No Pic available
  • 2010-08-27

Ish-gruaja e Tiger Woods: Kam kaluar ferrin

Dikur ishte nj modele e zakonshme nga vendet nordike dhe m pas nj bebisister. Por nga hirushe, u shndrrua n nj princesh t vrtet, pas martess me t famshmin e golfit, Tiger Woods. Por nuk ishte e thn q prralla t mbaronte me thnien e famshme, sepse gjat ktij viti, ifti vetm i lumtur q nuk ishte... Nse

No Pic available
  • 2010-08-26

Pension suplementar për akademikët me tituj shkencorë

Pagesë mujore për familjarët e Dëshmorëve të Atdheut. ISSH: Dokumentet dhe kriteret për të përfituar Punonjsit e universiteteve, shkollave t larta, Qendrs s Studimeve Albanologjike, Akademis s Shkencave dhe t gjitha institucioneve t tjera krkimore n vend, q kan t

No Pic available
  • 2010-08-26

Falsifikoi një dëftesë, arrestohet mësuesi 37-vjeçar

KOR Krkohej prej tre vjetsh pr dokumentin e falsifikuar q u zbulua nga ambasada amerikane Krkohej pr falsifikim dokumentesh dhe korrupsion aktiv, ndalohet nga policia ish-msuesi i shpallur n krkim. Burime zyrtare t policis s Kors, bjn t ditur se sht ndaluar 37-vjeari Panajot Malo, nga fshati Pirg i

No Pic available
  • 2010-08-26

Universitetet amerikane, fabrikat e elitës së trurit

Sipas shum sondazheve dhe klasifikimeve, 17 universitete amerikane listohen si m t mirt n 20 universitetet e par n bot. Prse Amerika vazhdon q t ket lidershipin n fushn e arsimit t lart? Pr t gjetur studentt m t mir n bot, przgjedhsit kan organizuar nj turne rekrutimesh n katr kontinente t bots dhe

No Pic available
  • 2010-08-25

Matura, digjen kuotat bosh, ato nuk do të rishpërndahen

Vendimi i Kshillit t Ministrave rrezikon 20 pr qind t maturantve q ndodhen posht vijs s fituesve Rezultatet e fituesve n universitete pr vitin e ri akademik tashm jan shpallur, por nuk jan afishuar. Sipas APRIAL-it, pritet mbyllja e konkurseve pr shkollat specifike pr publikimin e fituesve n univer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama